Asud siin: Uudised

Akadeemia võitis Kääriku mängudel tänavakorvpalli, üldarvestuses saadi jälle neljas koht

30.06.2015

26.-28. juunini Käärikul peetud 16. üliõpilaste suvemängud olid meeleolukad ja pakkusid palju sportlikke väljakutseid. Sisekaitseakadeemia poolesajaliikmeline osalejaskond lõi kaasa peaaegu kõigil kavas olnud aladel ja võitis tänavakorvpalli ning taas tuli meil TTÜ, TLÜ ja TÜ suuremaarvuliste delegatsioonide järel leppida neljanda kohaga.

Loe veel

Kuidas karjäärinõustamine aitab noorel teadlikumaid valikuid teha?

25.06.2015

Karjäärist rääkides ei keskenduta enam üksnes liikumisele kindla töökoha ja isegi mitte konkreetse eriala raamides, vaid vaadatakse laiemalt inimese suutlikkust tulla toime erinevates ametites, valdkondades ja kollektiivides.

Ühelt poolt võib tõsiasi, et enam ei pruugi valitud elukutse olla eluaegne ja muutumatu, tekitada ebakindlust ja segadust valikute tegemisel, kuid see võimaldab avatumalt mõelda ja areneda. Tööalast karjääri ei vaadata enam eraldiseisvana inimese eraelust, tema huvidest ja väärtushinnangutest.

Millist töötajat tänane tööandja otsib?

Erialased oskused ja teadmised on konkreetses ametis ja erialal vaieldamatult olulised – see annab eelise nende ees, kellel need puuduvad. Veel parem on, kui lisame sinna juurde kogemused ja väljakujunenud professionaalse suhtumise. Mis aga eristab ühte head spetsialisti teisest? Olen ise olnud olukorras, kus sain valida, keda töökohale kandideerijatest ma endale kolleegiks soovin. Küsisin endalt ühe küsimuse: „Kas ma tahan olla selle inimesega koos kaheksa tundi päevas ja viis päeva nädalas?“. Kokkuvõttes tegin õige valiku nii organisatsiooni kui ka enda jaoks – see inimene oli haritud, hea suhtleja ja avatud mõtlemisega. Tööandja otsib inimesi, kellega on hea koos töötada. Elementaarne viisakus, kohusetundlikkus ja pühendunud suhtumine oma töösse peaksid olema enesestmõistetavad. Tööandjad vajavad töötajaid, kes julgevad ise mõelda, otsustada ja tegutseda, arvestades sealjuures ka teisi enda kõrval.

Kuigi muutused töömaailmas ja elukestev õpe annavad meile võimaluse teha korduvaid valikuid, tuleb siiski astuda esimene samm. Keegi ei saa garanteerida seda, et esimene valik on kõige õigem ka kolmekümne aasta möödudes. Karjäärispetsialistide ja lähikondlaste abil saab aga olemasolevaid võimalusi, vajadusi ja soove arvestades võtta vastu otsus, mis on antud ajahetkel kõige õigem. Nõustamise eesmärk pole ainuõigete vastuste andmine, vaid noores huvi tekitamine ja tema julgustamine ennast analüüsima, oma võimalusi avastama ja elu eri valdkondade vahel seoseid nägema. 

Mariann Lambing,
Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja

 

Algas vastuvõtt Sisekaitseakadeemiasse

25.06.2015

Sisekaitseakadeemias algas täna, 25. juunil 2. juulini kestev dokumentide vastuvõtt kutse- ja kõrgharidusõppesse. Samuti jätkub 2. juulini vastuvõtt sisejulgeoleku magistriõppesse.

Loe veel

19.06.2015 Sisekaitseakadeemia lõpuaktusel andis ametivande uus rektor Katri Raik

18.06.2015 Homsed lõpetajad istutasid tamme

18.06.2015 Sisekaitseakadeemia lõpetas 76 elupäästjat

17.06.2015 Sisekaitseakadeemias toimub õppus massilise sisserände juhtimiseks ja lahendamiseks

17.06.2015 Sisekaitseakadeemia justiitskolledži kutseõppe lõpetas 70 vanglaametnikku

15.06.2015 Alanud on vastuvõtt Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku magistriõppesse

15.06.2015 Sisekaitseakadeemia sõlmis koostöökokkuleppe Euroopa Liidu IT ametiga

11.06.2015 Päästeharjutus „Sireen 2015“ paneb tulevaste päästeteenistujate teadmised ja oskused proovile

11.06.2015 Sisekaitseakadeemia allkirjastas Valga ja Räpina Gümnaasiumiga sisejulgeolekulise kutsealase eelkoolituse lepingu

09.06.2015 Lõpuaktused 2015

Arhiiv

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee