Akadeemia võistkonnad võitsid esikohad Alfa 2017 sisesõudmises

Akadeemia võistkonnad osalesid 17. korda rahvusvahelistel sisesõudmise võistlustel, kust võideti kaks esikohta ja üks kolmanda koha karikas, individuaalselt tegi hea tulemuse PPK kadett Jakob Kazakov.

Ehkki akadeemia naiskonna rekordiks 500 m distantsil jääb 2014. aastal saavutatud 1.41,0, väärib igati tunnustust ka seekordne SKA I koosseisus saadud lõpuaeg 1.43,6. Võistlusklassis esikohale tulnud naiskonda kuulusid Marite Einland, Renne Merilo, Veronika Soonmann ja Laura Tšernova, läti naiskonna järel koondajaga 1.49,9 kolmandaks tulnud naiskonnas sõudsid Julia Pimenova, Silvia Kuller, Geily Sinijärv ja Liisi Nõmmela.

Kui meie esinaiskonna võit oli kindel, siis akadeemia sõudmistaustata meeskonnal tuli konkureerida näiteks TTÜ sõudjatega, kuid jõud ja võimsus tagasid edu nende parema tehnika ees. Indrek Teras, Karl Koha, Stenver-Kris Pungas ja Karl-Hindrek Kask võitsid ajaga 1.22,5, mis jääb vaid 2 kümnendikuga maha 2006. aastal sõudjatest koosnenud PPK neliku sõutud akadeemia rekordajast nendel võistlustel. Võistkondadesse kuulus seekord kõigi kolledžite ning ka magistriõppe esindajaid.

Varasematel aastatel oleme saanud meeste 1000 m individuaalsõidu finaalis elada kaasa meie sõudesportlastest kadettidele või vilistlastele Allar Rajale ja Vladimir Latinile, aga ka Oleg Vinogradovile või Valeri Prosvirninile. Kui neid on tutvustatud sõudeklubide kaudu, siis sel korral hõigati kommentaatori hinnangul üllatusmehena finaali jõudnud Jakob Kazakovi välja just Sisekaitseakadeemia esindajana. Jakob oli ise finaali pääsus kindel ning tegi 16 parema seas väga hea sõidu, lõpetades 7. kohaga. Tema aeg 2.48,8 jääb vaid 5 kümnendikuga maha 2007. aastast Allar Rajale kuuluvast akadeemia rekordist sellel distantsil. Allar on sageli jõudnud neil võistlustel auhinnapjedestaalile, kuid pidi tänavusel võistlusel leppima neljanda kohaga. Fotol soovib Allar Raja tulevasele politseikolleegile Jakobile enne eelsõitu edu.

Akadeemia võistkondade aegu ja tulemusi aastate vältel näete siit.

Jaga |

Viimati muudetud: 30.01.2017 14:47

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee