Kuidas meie kadetid valmistusid aastapäeva paraadiks

24. veebruaril, Eesti Vabariigi 95. aastapäeva paraadil, said kõik imetleda, kui kenasti meie akadeemia kadetid marssisid üle Vabaduse väljaku. PPK õpperühma PtS113 kadett Kaidi Press kirjutab, kuidas meie kadetid selleks üleriigiliseks paraadmarsiks valmistusid:

Nagu varasematelgi aastatel jõudis uue aasta algul kätte hetk, mil kadettide seast valiti need õnnelikud, kes saavad võimaluse osaleda Eesti Vabariigi aastapäeva paraadil.

Sel aastal valiti kadette sellele marsile 11. jaanuaril. Umbes pooled valitutest olid need, kes esindasid akadeemiat ka eelmisel aastal. Kuna tänavu soovisid korraldajad paraadis osalema meie akadeemiast rohkem kadette, siis pandigi akadeemia paraadüksus kokku 45st PPK ja 11st justiitskolledži kadetist.

 

 

 

 

 

 

 

Esimesed tõsised harjutuspäevad peeti 24. ja 25. jaanuaril Paikusel, kus tuletati meelde ja harjutati rivilist liikumist, tervitamist ja hümni laulmist. Ehkki pooled kadettidest olid juba eelmisel aastal marssimist harjutanud, olid aastaga teadmised juba ununenud ja harjutamine ei teinud kellelegi halba. Rivitreeningud kestsid kokku poolteist päeva. Kuigi harjutusaeg oli lühike, olid tulemused rahuldavad. Kadette juhendasid/õpetasid Tarmo Orav ja ka need kadetid, kes on ajateenistuse läbinud ning kel on rohkem teadmisi ja oskusi rivilisest liikumisest.

 

 

 

 

 

 

 

Paraadieelne rividrill peeti Murastes mõni päev enne vabariigi aastapäeva.

VaRi toimetuselt: akadeemia paraadüksus osales ka kahes pidupäevaeelses paraadi peaproovis – nii päevases harjutuses akadeemia lipuväljakul kui ka õhtuses harjutuses Vabaduse väljakul, kus olid kohal kõik päris paraadis osalevad ligi 1100 kaitseväelast ja kaitseliitlast.

Päevast peaproovi jälgis koos fotoaparaadiga ka SKA majandus- ja remondiosakonna tehnik Mati Tomson, kelle pilte sellest peaproovist saate vaadata kettalt Tallinn (Y:) → Info → Fotod SKA sündmustest 2013. aastal → 25) Paraadi proov lipuväljakul 23.02.13.
 

 

Jaga |

Viimati muudetud: 04.03.2013 11:24

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee