Narva gümnasistid said kätte sisekaitseõppe lõpudiplomid

Esmaspäeval said Narva nelja gümnaasiumi sisekaitseõppurid kätte kursuse läbimise tunnistuse. Õpe kestis kolm aastat ja sisaldas päästjate, piirivalvurite ja politseinike väljaõpet.

„Sel aastal lõpetanud olid väga motiveeritud ning näitasid erialalaagrites erinevates väljakutsetes kaasa lüües üles suurt huvi sisejulgeolekuvaldkonna vastu,“ rõõmustas Sisekaitseakadeemia nõunik, sisekaitseõppe koordinaator Priit Männik. „Rõõm oli üle anda tunnistusi neile noortele, kellega sain läbi käia kolme aasta jooksul sisekaitseõppe teooria ja praktika,“ tunnustas Männik. „Eelkutseõppes õpitu annab baasi minna abipäästja ning abipolitseiniku eksamile,“ lisas ta.

Kui eelnevatel aastatel on Narvas kursuse lõpetajaid vaid kahest gümnaasiumist, siis esmakordselt lõpetasid sellel aastal lisaks Soldino ja Vanalinna gümnaasiumitele Pähklimäe ja Kesklinna gümnaasiumite õpilased. „Mul on hea meel tõdeda, et noortel on jätkuvalt kõrge huvi sisekaitsevaldkonna vastu ja igal aastal liitub meie õppega järjest rohkem õpilasi,“ tõdes Männik

Sellel aastal lõpetas kursuse 25 õpilast, kellest neli oli Soldino gümnaasiumist, viis Kesklinna gümnaasiumist, üheksa Vanalinna gümnaasiumist ning seitse Pähklimäe gümnaasiumist. Mitmed õppe läbinud on juba käinud Sisekaitseakadeemiasse sisseastumiseks eelkatsetel.

Jaga |

Viimati muudetud: 24.05.2017 09:51

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee