Paikusel avati täna Eesti esimene taktikalisteks harjutusteks sobiv politsei lasketiir

Täna avati Paikusel Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži lasketiir, mis on Eestis esimene spetsiaalselt politsei taktikaliste laskeharjutuste läbiviimiseks ehitatud lasketiir. Uus harjutustiir on ehitatud nii, et seal saaks võimalikult realistlikult imiteerida politsei töös ette tulla võivaid olukordi. Selles on kolme suunda laskmist võimaldav ala, milles saab sooritada harjutusi erinevates suundades liikumisel, kasutada sõidukeid või teisi vahendeid.  

Fotod avamisest 

„Olen uhke, et meie politsei- ja piirivalvekolledži kadetid saavad edaspidi oma oskusi lihvida rahvusvahelisel tasemel lasketiirus. Uue tiiru positiivne mõju ulatub kaugemalegi, sest lisaks Paikuse kadettidele hakkavad tiiru kasutama Lääne prefektuuri töötajad ja ka teised riigikaitsestruktuurid,“ ütles siseminister Andres Anvelt.

„Uue lasketiiru avamist ootasid lisaks kadettidele ka Politsei- ja Piirivalveameti ametnikud,“ rääkis Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. „Lääne prefektuuri ametnikud on seni harjutanud laskmist väga tagasihoidlikes tingimustes, ka neil on nüüd võimalus kasutada Paikuse uut tiiru. Samuti on tiiru valmimist oodanud politsei kiirreageerimise üksused, kellel on võimalik seal simuleerida taktikaliste olukordade lahendamist, mis muudes tingimustes võimalik ei ole.“ 

„Me kõik soovime, et politseinik ei peaks oma töös kasutama tulirelva. Samas ootame, et elu päästmisel kasutaks politseinik tulirelva kõhklemata, kindlalt ja õiguspäraselt,“ ütles Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik. „Uus lasketiir võimaldab harjutada mitte ainult lasu sooritamist, vaid kompleksse olukorra lahendamist – koostööd olukorda lahendavate ametnike vahel, olukorra muutust ja sellel vastavat reageerimist. See tähendab: nüüd on võimalik muuta staatiline laskeharjutus dünaamiliseks elulise olukorra lahendamiseks.“ 

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse lasketiir ühendab sise- ja välitiiru paremad omadused: lasketiirus säilib värske õhu liikumine, võimalik on kasutada kõiki politsei relvastuses olevaid relvasid (püstolist täpsuspüssini) distantsilt 1–50 meetrit. Täiendatud on lasketiiru turvalisust, lisaks on võimalik katuse all olevas osas iga ilmaga läbi viia 180o laskmist võimaldavas osas taktikalise laskmise harjutusi.

Jaga |

Viimati muudetud: 03.02.2017 21:31

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee