Sisekaitseakadeemia aastakonverentsil analüüsitakse radikaliseerumise erinevaid külgi

Täna Tallinnas toimuva Sisekaitseakadeemia aastakonverentsi teema on „Terve mõistus vs hullumine: Mida peame teadma radikaliseerumisest?“. Konverentsi eesmärk on aidata paremini mõista viimaste aegade ärevakstegevaid sündmusi Pariisis või Brüsselis, aga ka Ida-Ukrainas.

Sisekaitseakadeemia aastakonverents 2016Konverentsi esimeses blokis – Kremli „varjatud võim“ – on põhiteemaks Venemaa mõjutustegevuse toimimine ning räägitakse sellest, kuidas mõjutustegevust ära tunda ja mida selle vastu ette võtta. Teemal arutlevad Ivo Juurvee Sisekaitseakadeemiast, Venemaa mõjutustegevuse ekspert Marcel
H. Van Herpen Hollandist ja Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse tegevjuht Dmitri Teperik. Konverentsil esitletakse ka Sisekaitseakadeemia poolt kirjastatud eestikeelset Marcel H. Van Herpeni raamatut „Putini propagandamasin.“

Teine konverentsi põhiteema on islamistide tõus Lähis-Ida kaosest. Vastuseid otsitakse sellele, mida saavad ühiskonnad ära teha, et radikaliseerumisprotsesse tõkestada ja terroristide järelkasv peatada ning sellele, millised on väljakutsed, et leida tasakaal ühiskondade turvalisuse ning sõja eest põgenejate abistamise vahel? Omi mõtteid ja praktilisi kogemusi jagavad teadur Helen Geršman Tallinna Ülikoolist, Mikael Tofvesson, kes vastutab Hädaolukordade Ametis (MSB) informatsioonilise mõjutustegevuse avastamise ja tõkestamise eest  ning Thibault Petit Prantsusmaa Siseministeeriumi Terrorismivastase Võitluse Koordinatsiooniüksusest.

Kolmas konverentsi sisublokk keskendub populismi teemadele. Arutletakse selle üle, millele tugineb populistlike liikumiste toetus ja miks nad just nüüd on oma populaarsust kasvatamas? Samuti arutletakse selle üle, milline mõju on populismil meie ühiskondadele, sh riikidevahelistele suhetele? Oma tähelepanekuid jagavad Andreas Kaju kommunikatsioonifirmast Meta Advisory ja Türgi päritolu Halil Gürhanli, Helsingi Ülikooli teadur ja populismi uurija.

Konverents on korraldatud koostöös Riigikantseleiga ja toimub Radisson Blu Hotell Olümpia konverentsikeskuses.


Lugupeetud ajakirjanikud!
Olete lahkesti palutud osalema. Oma intervjuusoovidest andke palun teada telefonil 58141957

Ene Puhm
turundusjuht
tel: 696 5529, 58141957

ene dot puhm at sisekaitse dot ee

Jaga |

Viimati muudetud: 30.11.2016 10:12

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee