Sisekaitseakadeemia osaleb messil Teeviit 2016

Tänasest algas Eesti Näituste Messikeskuses Teeviit 2016, millest ka Sisekaitseakadeemia osa võtab. Sel aastal keskendub mess oluliselt suuremal määral noorte haridusvalikute ja tegeliku tööelu kokku viimisele, et igaühe karjäärivalikud vastaksid võimalikult hästi personaalsetele huvidele ning samal ajal ka tööturu vajadustele. Noored soovivad teada, milliseid pädevusi tänane tööturg vajab, milliste ülesannetega tuleb tulevikku silmas pidades kokku puutuda ning kuidas end parimal võimalikul moel ette valmistada. Nad tahavad saada ka kogemust ja paremat arusaama, kas valdkond või eriala, mida arvavad enesele sobivat, ka tegelikkuses sobivaks osutub.

Teeviit 2016 SisekaitseakadeemiaTeeviit 2016 liidab esmakordselt õppeasutused, tööandjad, tugiteenused, vabatahtliku ja huvitegevuse pakkujad ning teised osapooled kokku valdkondlikeks aladeks. Nii saab noor võimalikult mitmekülgse ja tervikliku ülevaate valdkonna võimalustest, väljavaadetest ja vajadustest. Ja ehk ka paremad eeldused õige otsuse langetamiseks.

Sel aastal on Sisekaitseakadeemia kõikide erialade kadettide kõrval ka koostööpartnerite esindajad. Tublid ja asjatundlikud kadetid tutvustavad kooli, rääkides oma  õppimiskogemustest ning sellest, kuidas sisseastumiseks paremini valmistuda. Tööandjate esindajatelt on võimalik uurida, millised on töötingimused ning karjäärivõimalused Politsei- ja Piirivalveametis, Päästeametis, Häirekeskuses, Maksu- ja Tolliametis või vanglateenistuses.

Tavapäraselt on akadeemia esindusboks üks messi suuremaid. Välja on pandud kinnipeetavate kamber ja päästekorraldaja töökoht. Tutvuda saab erineva tehnika ja erivarustusega ning kätt saab proovida fotoroboti programmiga. Mõlemal päeval on kohal teenistuskoerad ja oma etteastega esineb ka vanglateenistuse eriüksus. Esmakordselt ühendavad jõud päästekolledž, Häirekeskus ja Tallinna Kiirabi, esitledes messikülalistele näidisväljakutset ning koostöö olulisust inimese elu päästmisel.

Sisekaitseakadeemia asub väikelavade alal 3 ja mõlemal päeval on kell 12.00 laval 112 Elupäästja – Häirekeskuse demonstratsioonesinemine ning 13.00 Maksu- ja Tolliameti teenistuskoerte etteaste. Pealaval osaleme turvalisuse teemale keskenduvas arutelus „Kodaniku turvalisus ja küberkaitse“. Arutleme aktuaalsetel teemadel - Kuidas tagada turvalisus üha digitaliseerinumas maailmas? Mida tähendab küberkaitse? Milliste ohtudega tuleb meil silmitsi seista ja kuidas neid ohte ennetada? Kuidas tagada turvaline ja ohutu elukeskkond? Mida saab teha üksikisik ja mida riik? Neid teemasid aitavad lahti mõtestada Siseministeeriumi Info- ja Arenduskeskuse infoturbeosakonna juhataja Tiit Hallas, Politsei- ja Piirivalveamet, keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht Oskar Gross, European Cyber Security Challange Eesti eelvooru korraldajad Triin Muulmann ja Erko Pärna Kehtna Kutsehariduskeskusest.

Mess on avatud:

1. detsembril 10.00 – 18.00

2.detsembril 10.00 – 16.00

 

Näeme Teeviida messil!

Jaga |

Viimati muudetud: 00.00.0000 00:00

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee