Tudengielu: Väike-Maarja päästekoolis

Teadupärast areneb suur osa päästevaldkonna õppetööst meie akadeemia päästekolledži Väike-Maarja päästekoolis – nii päästekorraldaja, päästespetsialisti kui päästja erialal.

Kuna kutseõpe kestab pelgalt aasta, on see aeg tihedalt täis üritusi ja sündmusi, millesse on kaasatud kõik kursused. Lisaks planeeritud ettevõtmistele tähistatakse näiteks ühiselt ka sünnipäevapidusid, kus veedetakse koos toredalt aega, tantsitakse või tehakse isegi teatrit. Loomulikult on põnevad õppetöö raames peetavad õppused, kus ka teised kursuslased tihtilugu kaasa lüüa saavad.

Valdavas enamuses koosneb päästekorraldajate õppegrupp naistest-neidudest, aga on ka noormehi – arvuliselt 16 neidu ja 2 noormeest. Risti ei lööda ette, et proovida ära kõik päästetööde eri valdkonnad – suitsusukeldumine, liiklusavariide likvideerimine jpm. Lisaks kaasatakse eri õppustele kannatanuteks huvilisi kursante, kes saavad samuti palju uut ja huvitavat kõrva taha panna.

Päästespetsialistide rühm on meil sel aastal õige pisike – kõigest 13 liiget. Siiski ongi meie grupi väiksus meie tugevus – hoiame ühte ega jäta kedagi maha! Kuna tegemist on tulevaste operatiivtöötajate ja meeskonnavanematega, on õppekavas erinevaid ja põnevaid teoreetilisi ja praktilisi tunde, mille käigus koostame huvitavaid esitlusi ning viime läbi koolitusi etteantud teemadel. Kellel lavahirm, see hakkama ei saaks!

Nüüdseks on üks päästegrupp asendunud järgmiste päästjateks pürgivate noorsandidega. Siiski mäletame neid hea sõnaga, olnud erimeelsustest hoolimata. Tuult neile tiibadesse ja edukat praktikat!

Tekst Martin Allikas ja Jako Jõemaa,
fotod Jako Jõemaa

Jaga |

Viimati muudetud: 05.03.2013 15:02

Kase 61, 12012 Tallinn, Üldtelefon 696 5644, Faks 696 5343, E-post: info@sisekaitse.ee