Üliõpilaspileti ja ISIC kaardi taotlemine

Üliõpilaspileti ja ISIC kaardi taotlemine

1) ISIC üliõpilaspilet tavakaardina ehk kaart, mis ei ole seotud ühegi pangaga (maksefunktsioon puudub) ning mida saab taotleda lehelt www.minukool.ee

ISIC üliõpilaspilet
2) SEB panga poolt väljastatav ISIC Tudeng Electron
, mis ühendab endas rahvusvahelise üliõpilaskaardi ISIC Tudeng ja rahvusvahelise deebetkaardi Visa Electron funktsioonid. SEB ISIC Tudeng Electron kaarti on soovijatel võimalik tellida SEB internetipangast aadressil www.seb.ee/isic
SEB ISIC Tudeng Electronile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. SEB panga ISIC-kaarti ei ole võimalik taotleda www.minukool.ee süsteemi kaudu. 

 

3) Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart, millel on lisaks ka pangakaardi funktsionaalsus. Eesti suurimas pangas võtab senise Tudengikaardi positsiooni üle ISIC MasterCard Tudengikaart. ISIC MasterCard Tudengikaarti on soovijatel võimalik tellida alates 28. augustist Swedbanki internetipangast aadressil www.swedbank.ee/isic. Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Swedbanki ISIC-kaarti ei ole võimalik taotleda www.minukool.ee süsteemi kaudu. 


ISIC üliõpilaspiletit väljastatakse 1- ja 2-aastase kehtivusajaga. 2-aastase kehtivusega ISIC tavakaarti (mis ei ole pangaga seotud) saavad taotleda vaid MinuKool süsteemiga liitunud õppeasutuste üliõpilased. Kehtivusaeg algab alati õppeaasta alguses (alates augustikuust) ning lõpeb järgmise kalendriaasta 31. detsembril. Kui näiteks 1-aastase kehtivusega kaarti taotleda novembrikuus, siis kehtib see tagasiulatuvalt alates 01.08.2013 kuni 31.12.2014. Kaart deaktiveerub automaatselt ehk lõpetab kehtivuse ka siis, kui isik kõrgkoolist eksmatrikuleeritakse.

Kiibiga ISIC üliõpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida


Hinnakiri


 

Kaarditüüp

1-aastase kehtivusega

(ilma kiibita)

1-aastase kehtivusega

(kiibiga)

2-aastase kehtivusega

(kiibiga)

ISIC üliõpilaspilet (esmakordne)

6,4 €

6,4 €

11,5 €

ISIC üliõpilaspilet (pikendus)

6,4 €

6,4 €

11,5 €

ISIC üliõpilaspilet (asendus)

6,4 €

6,4 €

6,4 €

SEB panga ISIC Tudeng Electron (esmakordne, pikendus, asendus)

-

vastavalt panga hinnakirjale

vastavalt panga hinnakirjale

Swedbanki ISIC üliõpilaspilet (esmakordne, pikendus, asendus)

-

vastavalt panga hinnakirjale

vastavalt panga hinnakirjale

 
Eesti Üliõpilaspilet

 

Eesti üliõpilaspilet tõendab üliõpilasstaatust Eesti-siseselt. Eesti üliõpilaspiletile ei lisandu ISIC-kaardi soodustused. 

Eesti üliõpilaspiletit on võimalik taotleda kaswww.minukool.ee süsteemist (vaid süsteemiga liitunud õppeasutuste tudengitel) või oma kõrgkooli üliõpilasesindusest/õppeosakonnast. MinuKool süsteemist väljastatud Eesti üliõpilaspilet kehtib elektrooniliselt 4 õppeaastat. Iga õppeaasta alguses kantakse kaardile uut kehtivusaega tähistav kleebis, mis tähistab kaardi kehtivust kuni järgmise õppeaasta 1. oktoobrini. Pikenduskleebise väljastab üliõpilasele kas õppeasutuse õppeosakond või üliõpilasesindus. Kaart deaktiveerub automaatselt ehk lõpetab kehtivuse ka siis, kui isik kõrgkoolist eksmatrikuleeritakse.

Eesti üliõpilaspileti hinna sätestab õppeasutus ning hind kuvatakse taotlejale ka taotlemise 2. sammus, pärast õppeasutuse valimist. 

Kiibiga Eesti üliõpilaspiletit on võimalik kasutada ka sõidukaardina Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis (Ühiskaardi asemel). Selleks tuleb kaart sõidukaardiks registreerida.

 

Sirvi