Uudised

13 ja reede - politseiametniku eriala lõpuaktus

Politseiametniku eriala lõpuaktus

13. märtsil lõpetas Paikusel järjekordne lend kutseõppureid.

Meie pidulik aktus sulas väiksemaks ja väiksemaks tundidega. Aga ei kaotanud kübetki väärtust, väärikust ja pidulikkust. 13 ja reede, esimene päev Eesti Vabariigis esimest korda väljakuulutatud eriolukorda, viimane tööpäev ennem Sisekaitseakadeemia sulgemist võitlemaks viiruse lainega. On mida meenutada ja tulevastele põlvedele edasi kanda. TarmoMerikeSirle ja teised AITÄH korralduse eest.

Meie töö on kandnud vilja nägin aktusel rõõmsameelseid noori politseinikke. Nad on valmis sisenema sel keerulisel ajal turvalisuse tagamisele. Nagu PPA peadirektor oma tervituses ütles tegemist on maailma kõige põnevama tööga. Rektor rõhutas meie püüet saada igas valdkonnas aina paremaks.

Mina tänan Teid kõiki mitte ainult neile lõpetajatele otsa vaadates, nähes Teie suurt pühendunud tööd. Aga endiselt olen uhke selle üle, kuidas me suudame kiiresti reageerida ja raskete olukordadega toime tulla. Räägin siin täna hommikusest kriisi nõupidamisest, kus asjaosalised olid suurepäraselt ettevalmistunud ja konstruktiivsed. Me saame hakkama! 

Olgu Sisekaitseakadeemia ja PPAga  kuidas on, aga meie oleme täna maailma parim PPK!

Lõpuaktusel sai sõna kadett Riana Sõrmus, kes sõnas: ''See etapp meie elus ei ole olnud kerge nii mõnegi jaoks aga koos toetava meeskonnaga oleme need ületanud ja täna siia jõudnud. Kindlasti sooviks meie kõigi poolt tänada akadeemia ülitublisid õppespetsialiste, õppedistsipliini, õppereferente ja kolledži juhtkonda, kes tegid kõik selle teekonna võimalikuks vaid ühe ja poole aasta jooksul. Sooviksime tänada akadeemia majutust ja sööklat, kes hoidsid meil meele erksana ja kõhud täidetuna.  Tänaksime omalt poolt professionaalseid ja kogemuste rikkaid õppejõude, kes püüdsid terve selle teekonna jooksul anda edasi neid teadmisi ja oskusi, mida vajame riigi siseturvalisuse loomiseks. Lõpetuseks sooviksime tänada oma lähedasi, perekonda, kes andsid meile selle võimaluse jõuda Sisekaitseakadeemiasse ja toetasid meid selle etapi läbimisel. Oleme õnnelikud, et meile anti poolteist aastat tagasi võimalus, et saaksime õppida parimate keskel ning anda tulevikus endast kõik, et Eesti riik jääks turvaliseks riigiks!''