Uudised

Aasta betoonehitis 2019 - Sisekaitseakadeemia!

Sisekaitseakadeemia

Aasta betoonehitis 2019 on Sisekaitseakadeemia! 

Eesti Betooniühing kuulutas 12. märtsil toimunud betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2019” võitjad. Sisekaitseakadeemia võitis konkursi peaauhinna!

Tänavu kahekümnendat korda korraldatud konkurss „Aasta Betoonehitis” on ellu kutsutud, et tutvustada avalikkusele betooni avaraid kasutusvõimalusi ning tunnustada neid inimesi, kes oma ideede ellurakendamiseks on kasutanud kodumaist ehitusmaterjali – võimalusterohket ja hästivormitavat betooni.
Tänavusele konkursile laekus 15 tööd. Konkursile sai esitada 2019. aasta jooksul tellijale üle antud betoonehitisi ja neis kasutatud konstruktsioone ja menetlusi.

Žürii kommentaar: „Siin pole mitte ainult palju eksponeeritud siledat betooni vormipinda – arhitekt on olnud väga loov, kasutades osavalt ära just betoonelementidega saavutatavaid efekte. Kõrgete kaldseinte ehitamine (5- ja 10-kraadiste nurkade all) harilikult vahelagedes kasutatavates eelpingestatud õõnespaneelidest. Hoone esteetiliselt puhas betoonkoor moodustab märgiliselt tugeva kilbi, mis peidab endas inimlikku ja pehmet sisu.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Kaasaegne, arhitektuurselt kõrgetasemeline, hästifunktsioneeriv õppe- ja teadushoone, mis on energiatõhus ja mille ülalpidamine on  majanduslikult jätkusuutlik. Lihtsalt saavutatud huvitav arhitektuur.”

„Aasta Betoonehitis 2019” võistluse žüriisse kuulusid esindajad Eesti ehitusala liitudest: Eesti Arhitektide Liidust – Joel Kopli, Eesti Betooniühingust – Kalev Ramjalg, Eesti Ehitusettevõtjate Liidust – Indrek Peterson, Eesti Ehitusinseneride Liidust – Heiki Meos, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidust – Johann-Aksel Tarbe, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidust – Enno RebaneAadu Kana, žürii esimees, samuti ehitusajakirjanike esindajad – Eva Kiisler, „Äripäeva” ehitusväljaannete peatoimetaja, Liivi Tamm ajakirja „EhitusEST” peatoimetaja, ning Soome arhitekt Maritta Koivisto – ajakirja „Betoni” peatoimetaja.

 

Aasta betoonehitis 2019 – Sisekaitseakadeemia. Konkursi peaauhind, arhitektuur –

Arhitekt11 OÜ.

Tellija auhind: Sisekaitseakadeemia

Konstruktori auhind: Engineer Project OÜ

Ehitaja auhind: Nordecon AS

Betoonitööde auhind: ERI-Ehitustööd OÜ

Betoontoodete auhind: Framm AS

Omanikujärelevalve auhind: Tallinna Linnaehituse AS.