Uudised

Akadeemia 2020. aasta sportlase tiitlid võitsid kergejõustiklased ja kettagolfi mängija

aktus

Sisekaitseakadeemias on aasta sportlast valitud alates 2000. aastast, mil esimese tiitli omanikuks sai triatleet Marko Albert.

Ehkki 2020. aastal toimus viirusepiirangute tõttu tavapärasest vähem spordivõistlusi, jätkasime traditsiooni ning komisjoni hääletuse põhjal said naiskadettidest aasta sportlase nominentideks Indra Kutser (jalgrattasport), Airi Avameri (lauatennis) ning Saina Mamedova (kergejõustik). 2020. aasta parimaks valiti PPK esmakursuslane Saina Mamedova, kes tuli auhinnakohale täiskasvanute arvestuses Eesti MV takistusjooksus, võitis mitmeid Eesti meistritiitleid U23 vanuseklassis ning kolm esikohta politsei meistrivõistlustelt.

Meeskadettide nominentideks olid Edvin Kin (maadlus), Mihkel Holzmann (kergejõustik) ja Robert Põldoja (tõstmine). 2020. aasta parimaks valiti finantskolledži 2. kursusel õppiv Robert Põldoja, kes tuli tõstmises nii Eesti täiskasvanute kui juunioride meistriks ning uuendas U20 vanuseklassis enda kehakaalu Eesti rekordeid.

Naistöötajatest kuulusid esikolmikusse Kerly Randlane (tennis), Kärt Reitel (sulgpall) ja Mirjam Vint (jooks). 2020. aasta parimaks valisid kõik komisjoni liikmed üksmeelselt PÄK tasemeõppe juhtivspetsialisti Mirjam Vindi, kes oli esikümnes Eesti 10 km, poolmaratoni ja murdmaajooksu meistrivõistlustel, sh murdmaajooksu MV-l 7. kohal ning pikematel distantsidel vastavalt vanuseklassi 2. ja 1. kohal, samuti võitis Mirjam esikohti mitmetel rahvajooksudel.

Meestöötajate kolm nominenti olid Ivo Kitsing (kergejõustik, korvpall jm), Peeter Aan (jõusport, ujumine) ja Raimo Kimmel (discgolf). 2020. aasta parimaks tunnistati PPK korrakaitse õppetooli assistent Raimo Kimmel, kes tuli discgolfis enda vanuseklassis Eesti meistriks, politseimeistriks ning lõi kaasa ka mitmetel rahvusvahelistel võistlustel.

Kuna varasematel aastatel on valitud üle Eesti ka parimad politseisportlased ja hääletatud parimat kadetti politseispordis, siis 2020. aastal tehti kokkuvõtteid piirkonniti ning asutuste siseselt. Politseivõistlustelt kolledžile medaleid võitnud tunnustust väärivateks õppejõududeks olid Oliver Purik, Raimo Kimmel ja Peeter Aan, parim naiskadett eelmise aasta politseivõistlustel Saina Mamedova ning parim meeskadett Mihkel Holzmann.