Uudised

Alar Valge pälvis Päästeteenistuse hõberisti

Foto

Reedel tunnustasid siseminister Kristian Jaani ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu päästeteenistuse aumärgiga 120 inimest, kes on silma paistnud hoolivuse, missioonitunde ja vaprusega inimeste elu ja vara päästmisel või kel on märkimisväärseid teeneid päästevaldkonna arendamisel.

Elupäästja medali sai 79 inimest, nende seas lisaks kutselistele ja vabatahtlikele päästjatele, Häirekeskuse töötajatele, politseinikele ning teistele päästevaldkonna töötajatele ka 22 eraisikut. 

„Mul on suur au tunnustada täna elupäästjaid, kes märkavad ja tegutsevad, et aidata hädasolijad välja eluohtlikest olukordadest. Teie hulgas on neid, kes on inimesi nii veest kui ka tulest välja aidanud. Siin on meie häid kolleege ja ka tavakodanikke, kel on olnud oskust märgata ja õigel ajal hea sõnaga sekkuda päästmaks neid, kes enda elu tahtlikult ohtu on pannud,“ ütles reedel siseminister Kristian Jaani.

Aumärkidega tunnustati ühtekokku 120 inimest. Lisaks elupäästemedalitele anti üle üks päästeteenistuse suur kuldrist ning üks päästeteenistuse kuldrist, 11 päästeteenistuse hõberisti ning 28 päästeteenistuse medalit

Sisekaitseakadeemia päästekolledži kriisireguleerimise ja tuleohutuse õppetooli lektor Alar Valge pälvis Päästeteenistuse hõberisti.

Päästeteenistuse hõberist antakse tunnustusena keerukate päästetööde juhtimise või silmapaistvate teenete eest päästealal.

Päästeteenistuse aumärke on antud välja alates aastast 1998. Aumärke antakse üle kaks korda aastas: Eesti Vabariigi sünnipäeva ajal veebruaris ja organiseeritud tuletõrje aastapäeva ajal septembris.

Tunnustuse saanute nimekirja leiate SIIT.