Uudised

FightARs projekti projektijuhtide kohtumine

Foto

14.-15. oktoober 2021 toimus Pardubices, Tšehhis projekti FightARs - teasers for firefighters training in immersive rescue environments projektijuhtide kohtumine. FightARs projekti eesmärk on pääste valdkonna oskuste ja pädevuste arendamine, sealjuures pakutakse pedagoogilist ja didaktilist tuge ning arendatakse/testitakse/hinnatakse konkreetseid stsenaariume, milles kasutatakse liitreaalsuse võimalusi. FightARs loob koolituskavad ja soovib olemasolevaid koolituskavasid rikastada kasutades liitreaalsuse prille ja 360 ° video kasutamist.

Tegemist oli selle projekti esimese silmast-silma projektijuhtide kohtumisega. Kahe päeva jooksul keskenduti nii projekti puudutavatele administratiivsetele küsimustele kui ka projekti sisuga seotud ajurünnakule. Arutati läbi liitreaaluse stsenaariume ning pandi täpsemalt paika projekti järgmised sammud. Lisaks Sisekaitseakadeemiale olid kohtumisel esindatud Pardubice Keemia Keskkool Tšehhist, SBG Dresden Saksamaalt, S.C.P Serv Limited Küproselt, Leedu Tuletõrje Kool ja Žilina Ülikool Slovakkiast.

FightARs järgmine projektijuhtide kohtumine toimub 13.-14.detsember Limassolis, Küprosel. Sisekaitseakadeemia poolne projektijuht on Renata Lukk.