Uudised

FireFront’i teadusprojekti seminaril katsetati innovaatilist tööriista

Foto: Sisekaitseakadeemia

24. augustil toimus Sisekaitseakadeemia Tallinna õppekompleksis augustis lõppeva teadusprojekti FireFront riiklik seminar.

Sündmusest sai osa nii virtuaalselt kui akadeemiasse kohale tulles. Seminaril andis Stella Polikarpus põneva ülevaate olukorrateadlikkuse ja olukorramõistmise olemusest, kuidas need kaks on omavahel seotud ning mismoodi neid on võimalik mõõta. Lisaks selgitab tööriist välja, milline on inimese kallutatus info kogumisel (avar või kitsas kallutatus). Kõik osalejad said kuulda projektist ja selle tulemustest lähemalt ning katsetada valminud innovaatilist tööriista.

Tööriista saab katsetada SIIN ja seminari järelvaadata SIIN. Paneeldiskussioonis mõeldi kaasa ja arutleti ühiselt FireFront’i tuleviku ning loodud tööriista praktilise rakendamise üle. Seminaripäeva avas Häli Allas ja modereeris Kady Danilas.

Huvilistel on edaspidi, pärast projekti lõppu võimalik loodud tööriista kohta saada infot liitudes e-kirjalistiga firefront [at] sisekaitse.ee.

NB! Kõigil e-kirja saajatel on võimalus osa võtta ka projekti ametlikust lõpetamise seminarist inglise keeles Hollandis veebi vahendusel 31.08.2021 kell 15.00-17.45 MS Teams keskkonnas. Seminari programm ja registreerimine asub SIIN (kliki punast nuppu lehe ala osas).

Seminaril esitletakse Eestis kogutud veebilahenduse koondtulemusi, mistõttu on eriti tähtis, et kõik päästeteenistujad ja mitte päästeteenistujad leiaksid umbes pool tundi aega ja lahendaksid päästemeeskonna juhi rollis virtuaalsimulatsiooni SIIN lõpuni.

Hetkel on Eestist oma lahenduse lõpuni teinud ja seeläbi teadusprojekti panuse andnud vaid 15 mitte-päästeteenistujat ja 20 päästeteenistujat.