Häkaton

 

Sisekaitseakadeemia kuulutab välja õppeülesannete/harjutuste ideekonkursi HÄKATON*, mis toimub 9. oktoobril 2019 Tallinnas Kase 61. Häkatoni eesmärk on luua moodsaima virtuaal- ja matketehnoloogia toel ülesandeid, mis toetavad akadeemias õppimist.

Tule loo midagi, mida akadeemias seni veel nähtud pole!

Osalemiseks vali omale meelepärane teema ning registreeri end vastavasse töögruppi.


Harjutus Hypesteri virtuaalmaailma jaoks

Mentor: Priit Heinsoo, priit.heinsoo [at] sisekaitse.ee

Mõelge tiimiga välja harjutus, mille pidev läbimängimine arendab reaalselt vajalikke oskusi. Olgu see taktikaline harjutus politsei, pääste või hoopis maksu- ja tolli valdkonna jaoks. Laske fantaasial lennata, sest teie olete olukorra loojad ja Hypester aitab harjutuse panna virtuaalmaailma.


Virtuaalsimulatsiooni keskust tutvustav harjutus

Mentor: Kristjan Sepp, kristjan.sepp [at] sisekaitse.ee

Loo kõiki meie erialasid hõlmav harjutus, mis tutvustab virtuaalsimulatsiooni keskuse võimalusi Sisekaitseakadeemiasse sisseastujale, väliskülalisele või miks mitte ka akadeemia uuele töötajale. Kui oskad sellise harjutuse välja mõelda, aitavad meie simulatsioonikeskuse haridustehnoloogid selle teoks teha.

Ideede loomiseks tutvu ka tänaste programmiliste võimalustega (liitreaalsusest, XVR 360).


Virtuaalvangla Alcatraz

Mentor: Triinu Kaldoja, triinu.kaldoja [at] sisekaitse.ee; Vaiko Mäe, vaiko.mae [at] sisekaitse.ee

Alcatraz on kurikuulus vangla, mis asub San Fransico lahes asuval saarel. Virtuaalvangla projekti ideeks on panna vanglamüürid rääkima, et Sisekaitseakadeemia õppekamber saaks interaktiivse sisu, mis kirjeldaks vangivalvurite ja ametnike tööd. Maja külastajad peaksid saama mobiilsetest seadmetest tutvuda erinevate videokaasustega, näidisharjutuste ja õpiülesannetega, mis kirjeldavad vangla igapäevaolukordi. Tulevikuvaates võiks virutaalvangla eeskujul kujundada kogu SKA uue õppehoone virtuaalselt interaktiivseks. Loodetavasti saavutame projektiga erinevalt Alcatrazi kurikuulsast imagost maailmakuulsa akadeemia.


Varia – sinu idee!

Mentor: Kristian Sirp, kristian.sirp [at] sisekaitse.ee

Paku välja midagi, mis on seotud õppimise ja õpetamisega siseturvalisuse valdkonnas. Lisa töögruppi registreerimisel ka oma idee kirjeldus.


Töögruppe juhendavad mentorid, kes aitavad päeva lõpuks valmis saada demotoote, mida tuleb tutvustada žüriile.

 

Parimatel aitab Sisekaitseakadeemia idee teostada ja lõpptulemust esitletakse Innovatsioonipäeval.

 

*Häkaton on fokusseeritud rühmatöö formaat, kus eri valdkondliku tausta ja kogemusega inimesed kogunevad, et leida lühikese aja jooksul intensiivselt panustades probleemile lahendus.