Uudised

Kevadsemestril antakse välja 9 spordistipendiumit

Kevadsemestril antakse välja 9 spordistipendiumit

Maksimummääras spordistipendiumi saavad Helena Veelmaa, justiitskolledži 3. kursus (jõutõstmine), Sofia Kosareva, politsei- ja piirivalvekolledži 1. kursus (korvpall), Kaarel Trepp, politsei- ja piirivalvekolledži 1. kursus (triatlon), Mikhail Kushteyn, päästekolledži 1.kursus (sõudmine), Rahel Repkin, politsei- ja piirivalvekolledži 3. kursus (jalgpall). Need stipendiumitaotlejad olid nii aktiivselt ja edukalt akadeemiat esindanud, kui ka viimase hooaja vältel osalenud Eesti eest rahvusvahelistel võistlustel.

Veidi väiksema spordistipendiumi saavad Arvi Freiberg, politsei- ja piirivalvekolledži 1. kursus (maadlus), Kardo Liitmäe, finantskolledži 2. kursus (võrkpall), Robert Põldoja, finantskolledži 1. kursus (tõstmine), Katre Meriloo, politsei- ja piirivalvekolledži 1. kursus (triatlon). Stipendiumi määramisel võeti aluseks kandidaatide senised sportlikud saavutused, akadeemia esindamine või akadeemia spordi korraldamisse panustamine ning edaspidised võistlusplaanid.

Üllatuslikult ei kujunenud seekordne stipendiumikonkurss väga pingeliseks ning võrreldes sügisega oli tunduvalt vähem taotlusi. Samas on meie mitmed õppurid ka tulevikku kavandanud mahukaid treeninguid ning võistlusreise, mille kulude katmisel spordistipendiumist kindlasti abi on.

Mõnede üliõpilaste ja ametkondlike võistluste puhul on ka ette planeeritud, et toetusvõimalused leitakse õppereiside eelarvest. Kindlasti tuleb pärast eriolukorra lõppemist võistluste teemad üle vaadata, sest paljud võistlused jäävad ära või lükatakse edasi. Üheks ära jäävaks võistluseks on paraku ka SELLi mängud, mis pidid toimuma mai keskel Lahtis.

Loodetavasti leiavad nii spordistipendiaadid kui teised akadeemia tublid sportlased ka eriolukorra tingimustes variante enda võimete säilitamiseks ja arendamiseks. Järgmine võimalus spordistipendiumi taotlemiseks on uue õppeaasta sügissemestril. Seniks kannatlikku meelt edasilükatud ja ärajäänud võistluste pärast ning tulevikku heade sporditulemuste kogumist!