Uudised

Kuidas läks Sisekaitseakadeemia esimesel MOOCil?

foto

1.02–14.03.2021 viis Sisekaitseakadeemia läbi oma esimese MOOCi „Tehnoloogika – tehnoloogia trendid ja suunad globaalses kontekstis“ (52 akadeemilist tundi). Kursuse eesmärk oli suurendada õppijate teadmisi ja teadlikkust tehnoloogia trendidest ning arengusuundadest, mis avaldavad mõju ühiskonna arengule.

Moodle kursusele registreerus 130 huvilist, kellest 96 õppijat läbisid kursuse edukalt.

Õppijaid oli üle Eesti, erineva haridustaseme ja ametiga, õppuritest pensioniealisteni välja (noorim 23, vanim 65-aastane).

Käsitlemist leidsid üheksa suuremat teemat: asjade internet, mehitamata sõidukid, tehisintellekt, 3D printimine, tehisreaalsus, suurandmed, indentiteet ja biomeetria, personaalmeditsiin, plokiahel ja krüptoraha. Õppijatel tuli iseseisvalt vaadata/kuulata iga tehnoloogia trendi kohta video- või audiloenguid, tutvuda lisamaterjalidega ning sooritada testid, lisaks esitada loovtöö ja hinnata kaasõppijate töid. Enim kirjutati, arutleti tehisintellekti teemal, nt „Tehisintellekti kasutus avalikus sektoris“, „Tehisintellekt sõjanduses“, „Kas tehisintellekt hävitab maailma?“.

Väike väljavõte osalejate tagasisidest:        

  • Kõik teemad olid huvitavad ja andsid kõik mingeid uusi teadmisi.
  • Hea ülevaade tehnoloogia erinevatest arengutest ja praktilisest kasutusest. Aitab ülevaadet süstematiseerida, kui ei tegele igapäevaselt valdkonnaga.
  • Väga hea ja lai valik, mitmed teemad millest arvasin midagi teadvat, said hulga selgemaks ja silmaring laiemaks. Paaril teemal ärgitas huvi asjaga süvitsi minema.          
  • Väga palju uut õppisin ning sain väga palju kasulikku sisendit, mis suunas enda karjääri ja teadmiste omandamist juhtida. Ühtlasi avastasin mitu uut investeerimisvaldkonda.                   
  • Aitäh, kursus oli huvitav ja olen siiralt tänulik, et Sisekaitseakadeemia sellist kursust pakub!

Väga positiivne tagasiside kursusele ei tähenda aga seda, et saab jääda n-ö loorberitele puhkama. Tehnoloogia valdkond areneb väga kiiresti ning järgnevate analoogsete kursuse korraldamisel peab olemasolevat õppematerjali kindlasti kaasajastama.

 

SUUR TÄNU kõigile asjaosalistele!                         

Järgmiste põnevate kursuste ja MOOCideni!

Ankki Aardemaa

Täiendusõppe projektijuht