Uudised

Kutse veebikonverentsile „Venemaal toimuvate protsesside mõju naabrite turvalisusele ja julgeolekule“

Foto

4. mail 2021 algusega kell 9.00 toimub Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi eestvedamisel veebikonverents „Venemaal toimuvate protsesside mõju naabrite turvalisusele ja julgeolekule“.

Eesti on kaldunud ennast pidama eksperdiks Venemaa suunal. Samas on selge, et osa meie ekspertiisist pärineb varasematest aastakümnetest. Tänapäeval on kontaktid isegi töötasemel pigem harvad ning Covid-19 kriis on vahetut lävimist veelgi piiranud. Samas on toimunud Venemaal sündmusi, mis võivad kutsuda esile suuremaid arenguid. Või kas ikka on selliseid muutusi olnud?

  • Navalnõi juhtum ja sündmused Valgevenes.
  • Armeenia ja Aserbaidžaani konflikt ning pikalt ebaõnnestunud vaherahu sobitamine.
  • Jätkuvad konfliktid Ukrainas ja Süürias ning järjest suuremad ambitsioonid Aafrikas.

Kuidas see kõik mõjutab Venemaad? Kuidas mõjutab suhteid naabritega? Mida naabritel on oodata? Kuidas see kõik mõjutab Venemaa suhteid Lääneriikidega tervikuna?

Neile ja muudele küsimustele otsimegi veebikonverentsil vastuseid!

Konverentsi töökeeled on eesti ja vene keel, sünkroontõlkega eesti-vene-eesti suunal. Konverents salvestatakse, video järele vaatamiseks võtke ühendust korraldajatega meiliaadressil triin.piip [at] sisekaitse.ee.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mida saate teha kuni 2. maini SIIN. Samalt lehelt leiate ka sündmuse ajakava.

Saadame kõigile registreerunutele konverentsile eelneval päeval e-kirjaga ürituse lingi.