Uudised

In Memoriam Olev Kalberg

Olev

Veebruaris lahkus meie seast oma elu politseitööle ja politseiharidusele pühendanud Olev Kalberg. Tema ärasaatmine toimub politseinike kaasosalusel 20. veebruaril Tartus Pauluse kirikus.

Kuni 1991. aastani oli Olev Tartu siseasjade osakonna ülema asetäitja. Politsei taasloomise järel oli ta politseihariduse ülesehitajaks ja sai paljudele noormeestele esimeseks politseiniku kutse õpetajaks. Ta juhtis algul Küüni 5 Tartu Linnavalitsuse majas ning hiljem Kaitseliidu majas asunud Tartu politseiprefektuuri õppekeskust, mida politseinike hulgas hellitavalt „Kalbergi Akadeemiaks" kutsuma hakati.

Ühtlasi koostas Olev mitmeid õppematerjale politseinikele ja täiendas esimese vabariigi aegset „Politseiametniku käsiraamatut", mis olid esimesteks Eesti oma politsei õppematerjalideks peale nõukogude miilitsa õpikuid.

Poiste poolt Papa Kalbergiks kutsutud vanakooli ohvitser oli alati viigitud-triigitud ja politseiniku korrektne väljanägemine oli talle lisaks rahuliku meele säilitamisele alati väga tähtis.

Paljudel heliseb siiani meeles tema nõudlik ja samas heatahtlikult toetav pöördumine rivikontrollil: „No mehed, mehed! Katsume, teate, ikka rivis seista nii nagu politseinikud!"

Avaldame sügavat kaastunnet Olevi lähedastele ja sõpradele.

Olev Kalbergi ärasaatmine toimub politseinike kaasosalusel 20. veebruaril kell 11 Tartus Pauluse kirikus, millele järgneb matus Raadi kalmistul.

Politseiametniku käsiraamat