Uudised

Oktoobrikuu liikumiskampaania

Foto

Oktoobrikuu liikumiskampaania eesmärgiks iga osaleja vaates on liikuda kuu jooksul kokku vähemalt 310 000 sammu ehk 10 000 sammu päevas, võimaluse korral ka 372 000, st keskmiselt 12 000 sammu päevas.

Kampaanias osalemiseks on vajalik mobiiltelefon või liikumismonitor, mis peab liikumise ajal osalejaga kaasas olema, ja mõni enamkasutatavatest aktiivsusrakendustest (Fitbit, Apple Health, GoogleFit, Suunto, Polar, Garmin). Arvesse lähevad vaid koos telefoni või monitoriga liigutud sammud, andmeid käsitsi sisestada ei saa.

Liitumiseks on vaja telefoni tõmmata Yumuuvi äpp. Sisekaitseakadeemia liitumise kood on SISEKAITSE. Eraldi tuleb liituda ka väljakutsega.

Küsimuste või probleemide korral vaadake: https://yumuuv.com/et/abi või pöörduge support [at] yumuuv.com.

Üksuste vahelise aktiivsuse jälgimiseks tuleb kampaaniaga liitudes määratleda end ühes allolevatest gruppidest: finantskolledži õppurid, päästekolledži õppurid, PPK õppurid, justiitskolledži õppurid, magistrandid, töötajad, vilistlased.

Kampaania ei ole võistlus – suurema sammude arvu eest täiendavalt auhindu ei saa.

Neil, kes ei ole varem aktiivselt liikunud, on oluline teha seda rahulikus tempos, mitte liiga pikka aega järjest, vaid sagedaste lühikeste liikumispausidega.

Nädalane keskmine sammude arv võiks tõusta näiteks selles joones: 1. nädalal keskmiselt 8500 sammu päevas, 2. nädalal 9500, kolmandal nädalal 10500 ja 4. nädalal 11500. Nii jõuate lähedale 12000 sammu piirile, millest rohkemate päevaste sammude korral ei ole täiendavat kasu tervisele tõestatud.

 

AUHINNALOOS: Kõigi 310 000 sammu täitjate vahel loositakse välja auhindu.

TOETAJAD: Auhindadega toetavad Sisekaitseakadeemia spordiklubi,  AS Värska Vesi ja Ronimisministeerium. Ühel õnnelikul on võimalus võita kõnnitreeninguteks BungyPump vedrukepid. Loosiauhindade valikus on ka akadeemia meened. Auhinnad saab kätte pärast kampaania lõppu.

Tervisliku ülikoolilinnaku programmi raames on toetajaks Eesti Kultuurkapital.

LISAVÕIMALUSED:

Jaotuses olevate gruppide siseselt võib püstitada täiendavaid eesmärke, milles omavahel andmeid võrrelda – liikumiseks kulunud aeg, kalorikulu, aktiivsusindeks.

25.-31.10 saavad nutikellade ja liikumismonitoride kasutajad osaleda aktiivsusindeksi väljakutses, millega tuleb eraldi liituda.