Uudised

President külastas Väike-Maarja harjutusväljakul toimunud lõpusõda

VM

Veebruarikuu esimesel neljal päeval toimub Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekeskuse harjutusväljakul kombineeritud päästeharjutus ehk talvine lõpusõda, kus luuakse harjutuses osalevatele kadettidele võimalikult reaalsuselähedasi ohuolukordi. Lõpuharjutustel tuleb kadettidel kustutada tuld, anda esmaabi, tegutseda liiklusõnnetuse- ja veeõnnetuse korral, kõrvaldada ohtlike ainetega juhtunud õnnetuse tagajärgi ning dokumenteerida toimunut. Kombineeritud harjutuste eesmärk on õpilaste praktiliste oskuste kinnistamine ja kontroll ning võimalikult reaalsuselähedase ja tõetruu pildi kujundamine päästeteenistuse igapäevasest tööst ja tegevusest.

Harjutusväljakul, kus viiakse läbi ka rahvusvahelisi õppuseid, on kõik päästjate koolitamiseks esmavajalikud treeningrajatised – tulekustutustööde simulaatorite linnak, siseveekogu, nööri- ja varingupääste ning keemiasimulaatorid, lennukivrakk ja C-kategooria sõidukite libedasõidurada.

Väike-Maarja harjutusväljakul toimuvat lõpusõda külastas ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kellele tutvustasid kombineeritud harjutusi Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link ning Päästekolledži direktor Häli Allas. Presidendil oli võimalik jälgida kolme päästeharjutust – tulekahju, veeõnnetust ja nööripäästet. President avaldas õppuses osalenud kadettidele tänu, et nad niivõrd olulise ameti kasuks on otsustanud.

Sisekaitseakadeemia rektor tõdes, et on au võõrustada presidenti lühikese aja jooksul juba teist korda. ``Kui eelmisel kuul tutvustasime presidendile Narva õppekeskust, siis sel korral on rõõm anda ülevaade meie tegemistest Väike-Maarjas. Sisekaitseakadeemia päästekolledži harjutusväljak on arenenud üheks suurimaks päästevaldkonna treenimisplatsiks Põhjamaades ning talvine lõpusõda on oluline, sest annab kadettidele võimaluse reaalsusele võimalikult lähedases olukorras oma oskused ja teadmised proovile panna,´´sõnas rektor Marek Link.