Uudised

Selgusid stipendiaadid!

Indra Kutser

Ida-Virumaa stipendiumi konkursile esitati sel aastal 8 avaldust.

Esmakursuslaste seas pälvis stipendiumi Saina Mamedova, kes alustas sel aastal õpinguid politseiteenistuse erialal. Komisjon võttis otsuse tegemisel arvesse Saina kõrgeid sisseastumise punkte, sh kutsesobivusvestluse eest saadud 41,4 punkti. Määravaks sai aga Saina väga põhjalik ja läbimõeldud motivatsioonikiri, mis ei jätnud kahtlust, et ta on väga motiveeritud valitud erialal õppima ning pärast õpinguid Ida-Virumaale tööle asuma.

2. ja 3. kursuse arvestuses määras komisjon stipendiumi sisejulgeoleku magistriõppe 2. kursuse üliõpilasele Nikolai Voroninile. Komisjon võttis stipendiumi saaja otsustamisel arvesse kandidaatide õpiedukust ning hindas motivatsiooni Ida-Virumaal töötamiseks. Nikolai motivatsioonikirjast tuli selgelt välja tema juba antud ning jätkuv panus selles regioonis. Nikolai töötab Jõhvis Maksu- ja Tolliametis ning panustab igapäevaselt siseturvalisuse valdkonnas nii siseriiklikult kui ka rahvusvahelist koostööd tehes. Ida-Virumaa piirkonnale keskendub ta ka oma kirjutatavas magistritöös, kus analüüsib tolli ja piirivalve koostööd Narva piiripunktis.

Sügissemestri spordistipendiaadid

Traditsiooniliselt said akadeemia paremad sportlased kandideerida spordistipendiumile ning kandidaatide seas oli Eesti koondislasi, esiliigade pallimängijaid, Eesti täiskasvanute või enda vanuserühma meistrivõistluste medalivõitjaid ning muudel võistlustel häid tulemusi näidanuid ja akadeemia eest edukalt esinenud õppureid.

Et üldiselt oli sel suvel rahvusvaheliste võistluste osa koroonaviiruse tõttu väiksem ning et stipendiumit saaks jagada rohkemate kandidaatide vahel, seda sel semestril kellelegi maksimummääras ei kinnitatud.

Komisjoni otsusel saavad 600eurose stipendiumi korvpallur Sofia Kosareva, rattur Indra Kutser, jooksja Saina Mamedova (kõik PPK) ja maadleja Edvin Kin (JK). Veidi väiksema ehk 500eurose spordistipendiumiga tunnustatakse maadleja Ardo Pajurit, jõutõstmisega tegelevat Peeter Luga (mõlemad PPK) ja tõstesportlast Robert Põldoja (FK). 400 euro suuruse stipendiumi saavad kõik ülejäänud stipendiaadid – triatleet Kaarel Trepp (PPK), suusataja ja jooksja Allain-Marco Anton (PÄK), kergejõustiklased Ramona Aleksandra Eliis Metsäranta ja Sten Erik Tomingas (mõlemad PPK) ning võrkpallurid Kajar Kivioja (PÄK) ja Kardo Liitmäe (FK).

Kokku on võimalik semestri vältel spordistipendiumiteks jagada 6300 eurot, mida seekord ka tehti.

Õnnitleme spordistipendiaate ning soovime kõigile edu treeningutes ja võistlustel!

 

Fotol: Indra Kutser