Uudised

Sisekaitseakadeemia avas kooliaasta aktuse ja rivistusega Tallinna õppehoones

Foto: Arno Mikkor

28. augustil toimus Sisekaitseakadeemia Tallinna õppehoone lipuväljakul pidulik kooliaasta avaaktus ja rivistus.

Õppeaasta avaaktus algas kadettide rivistusega Tallinna õppehoone lipuväljakul. 2020/2021. õppeaastal alustavad akadeemias õppimist 392 uut tulevast siseturvalisuse valdkonna spetsialisti. Akadeemia lähtub õppetööd alustades sellest, et õppeaasta alguses saab läbi viia kontaktset õpet, mis on oluline praktiliste oskuste omandamisel. Nii antakse õppuritele vajalik põhi olukorraks, kus õpe peab minema distantsile. Osade õppeainete puhul toimuvad esimesed loengud kontakttundidena ja edasi rakendatakse distantsõpet, et muuta õppetööd paindlikumaks. Sisekaitseakadeemias alustab esmaspäeval õppetööd 942 kadetti. Õppeaasta avaaktusel tunnustasid rektor Marek Link, siseminister Mart Helme ja rahvastikuminister Riina Solman ka kadette ja töötajaid, kes olid abiks kriisi lahendamises.

Sisekaitseakadeemia aktuse avakõnes sõnas rektor Marek Link: ’’Meie kõigi turvalisus algab igast indiviidist. Turvalisust saab luua inimestega koos, mitte eraldi ja seda enam on oluline mõtestada, miks teie elukutsed loodud on ning mis on tulevase töö tegelik eesmärk.’’

Siseminister Mart Helme avaldas heameelt, et täna alustab õppetööd pea tuhat inimest, kes soovivad panustada meie igapäevase turvatunde tagamisse. „Saame kindlad olla, et meie turvatunne jääb jätkuvalt kaitstuks, sest tänased kadetid saavad ametitele peagi olema väärt täienduseks nii päästjate, politseinike, piirivalvurite, vangla- ning tolliametnike näol,“ märkis siseminister. „Jõudu, jaksu ja kindlat meelt ning edu õppetöös!“ soovis Helme.

Rahvastikuminister Riina Solmanil on rõõm, et siseturvalisust puudutavaid tegevusi hinnatakse ning meie ametnike tööd ja panust väärtustatakse aina kõrgemalt, mida näitab ka täna õppetööd alustavate õppurite suur arv. „Tänastest kadettidest saavad peagi meie toredad kolleegid, meie siseturvalisuse kogukonna liikmed, kes hakkavad teenima Eesti rahvast,“ märkis rahvastikuminister. „Sisukat ja edukat uut õppeaastat, avatud meelt ja ühtehoidmist!“ soovis Solman.

Sisekaitseakadeemia üliõpilasesinduse esimees Kärt Tallinn pöördus oma kõnes kadettide poole: ’’Hoidke oma tervist ja halva enesetunde korral püsige kodus. Ainult nii saame olla kindlad, et Sisekaitseakadeemia ja Eesti püsib tervena. Oleme küll üsna väike kool, kuid meie eeliseks on ühtehoidmine, üksteise eest seismine ja oskus aidata neid, kes seda kõige enam vajavad. Ärge unustage inimesi enda ümber ning uurige kuidas teie kursusekaaslastel läheb.’’

Kadette ja koolipere tervitasid veel ka Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, vanglate asekantsler Priit Kama ja Maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid.

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste. Lisaks korraldatakse Sisekaitseakadeemias täiendusõpet ning osa saab võtta erialasest teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevusest. Erialase ettevalmistuse saab pääste-, finants-, justiits- ning politsei- ja piirivalvekolledžist, magistriharidust pakub sisejulgeoleku instituut. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks.

Vaata videot aktusest siit: https://bit.ly/2FgsUdK