Uudised

Sisekaitseakadeemia avatud uste päeval konfiskeeriti keelatud esemeid ning peeti kinni kurjategijad

Foto: Rasmus Kooskora

28. veebruaril avas Sisekaitseakadeemia oma uksed aasta esimeseks avatud uste päevaks. Tänavuse vastuvõtu avas Sisekaitseakadeemia avatud uste päevaga Tallinna õppehoones.

Kui varasemalt on avatud uste päeva raames kogunetud akadeemia Tallinna õppehoones ning edasi bussidega erinevatesse üksustesse sõidetud, siis sel korral oli kõik hoopis teisiti. Viie tunni vältel said huvilised tutvuda õppehoone innovaatiliste võimalustega. Akadeemia aatriumis tutvustasid end kõik neli kolledžit – Politsei- ja Piirivalvekolledž, Päästekolledž, Justiitskolledž ning Finantskolledž. Sisekaitseakadeemia pakub noorele turvatunnet, võimaldades esitada avaldus ja läbida katsed juba kevadel.

Terve päeva vältel toimus majas erinevaid demo-esinemisi ning tutvustavaid ekskursioone. Nii sai näiteks akadeemia vangla õppekambris näha kuidas töötab reaalne vanglaametnik demonstreerides oma töövõtteid. Maksu- ja Tolliamet tutvustas kadettidega autodepoos nii konfiskeeritud kaupasid, kui ka tollikoera töömetoodikat. Muu hulgas otsiti demoautodest ka keelatud esemeid ning narkootikume. Päästekorraldajad etendasid reaalseid hädaabikõnesid ning selgitasid, kui oluline on elu päästmiseks ka see üks ja ainus minut. Politsei- ja Piirivalvekolledž tutvustas akadeemia lasketiirus teenistusrelvasid ning erivahendeid, näitas kuidas tuvastatakse võltsitud dokumente ja andis ülevaate kriminalistikatehnikast. Üliõpilasesinduse aktiivsed noored viisid soovijad kurssi tudengi eluoluga.

Aasta esimesel avatud uste päeval külastas akadeemiat pea 300 noort. Sisekaitseakadeemia avab oma uksed taas 24. aprillil.