Uudised

Sisekaitseakadeemia lõpetaja: ’’Peame hoidma ennast, lähedasi ja Eesti rahvast!’’

Foto: Aron Urb

Täna, 18. septembril toimus Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži pidulik lõpuaktus, kus anti Politsei- ja Piirivalveametile üle 62 uut kolleegi.

Täna lõpetasid Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži politseiteenistuse õppekava ja politseiametniku kutseõppe kaugõppevormis õppinud üliõpilased. Politseiteenistuse kõrgharidusõppes oli lõpetajaid 41, kellest 7 lõpetasid cum laudega. Politseiametniku eriala lõpetasid 21 õpilast, kelle hulgast 6 lõpetas kiitusega.

Lõpetajaid tervitasid ja õnnitlesid Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, siseminister Mart Helme, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ning Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen. Muusikaliste vahepalade eest hoolitsesid Politsei- ja Piirivalveameti kvartett ja Rahel Ollisaar.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link avaldas heameelt, et lõpetajad soovivad panustada meie igapäevase turvatunde tagamisse. ‘’Seisan täna teie ees suure au ja tänutundega. Tänan, et olete valinud elukutse, mille suhtes minul ja väga paljudel teistel Eesti kodanikel on usaldus, au ja tänutunne,'' sõnas rektor.

’’Seni õpitu on ladunud tugeva vundamendi, selleks, et te kõigi eesseisvate väljakutsetega toime tuleksite. Usun, et saate kõigega hakkama. Tänan teid ja soovin õnne ning edu!’’, sõnas siseminister Mart Helme oma tervistusvideos lõpetajatele.

Politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen tunnustas kadette läbitud teekonna eest. ’’Tänased tunnistused ja diplomid on maamärgid ja kinnitus kvaliteedist. Te olete läbinud õppekavad ja omandanud teadmised. Oleme seda kontrollinud ja tunnustame seda. Kätte saadud tunnistuste kõrval hoidke alles neid sidemeid, mis aitasid Teil koos sellest pingutusest läbi tulla. Sõbrad jäävad alati Teie kõrvale. Vilistlastena säilitage side akadeemiaga, ootame Teie panust politseiharidusse: mentori, juhendaja, treeneri, õpetaja või tulevase teadlasena,’’ sõnas Almosen.

Lõpetajate nimel pidas kõne Janek Pinta. ’’Kevadine viirusepuhang lõi meie kaardid sassi. Õppetöö peatati ja meid suunati teenistuskohtadesse üle Eesti – alustades Narvast ning lõpetades Iklaga. Täna oleme rõõmsalt siin, kuid ei tohi unustada, et viirus on jätkuvalt meie ümber. Peame hoidma ennast, lähedasi ja Eesti rahvast,’’ sõnas Pinta.

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks.

Foto: Aron Urb.