Uudised

Sisekaitseakadeemia päästekolledži ohutuse- ja kriisiuuringute seminar

Seminar

Sisekaitseakadeemia päästekolledž korraldas 5. novembril ohutuse- ja kriisiuuringute seminari ’’Tähelepanu, valmis olla, kriis!''. Seminar toimus nii Sisekaitseakadeemia Kase tänava õppehoones kui ka veebis.

Tegemist oli teistkordselt toimuva akadeemia uuringute seminariga, kus olid kokku kogutud pääste, ohutuse ja kriisireguleerimise valdkonda puudutavad uuringud nii kõrgharidus- kui magistriõppe lõpetajate ning akadeemia töötajate hulgast.

Seminari eesmärgiks oli edendada teadus- ja arendustegevust, tutvustada siseturvalisuse valdkonna arenguvajaduste aktuaalseid teemasid ning teadus- või tehnoloogilisele probleemile pakutavaid lahendusi.

Seminaril sai kuulata ettekandeid Häirekeskuse tööandja sisemisest kuvandist, naispäästjatest päästekomandos, päästetöö kvaliteedi tagamisest, demineerijate õigusest kasutada vahetut sundi, ajakriitilises olukorras otsustamise mõõtmisest,  mehitamata õhusõidukite kasutamise võimalustest Eestis liiklusõnnetuste andmete kogumisel, Euroopa elanikkonnakaitse alasest koostööst projektiideede testimisvõimekuse loomisel.

Muu hulgas räägiti riskikäitumise ennetamisest tule-, vee ja liiklusalaste riskide võtmisel, alkoholi tarbimisest Baltikumis, tubakaalaste regulatsioonide mõjust tuleohutusele, hirmu ja paanika motiivist Venemaa Balti riikidele suunatud COVID-19-aegses mõjutustegevuses ning Valgevene arengute mõjudest Balti riikide siseturvalisusele.

Sisuka päeva lõpetuseks avati uus õpikeskkond - tule- ja keemialabor. Labor avati pidulikult rektor Marek Lingi poolt mitte linti lõigates, vaid labori eesmärgile tuginedes - põletades. 

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link tõdes, et labori valmimine on olnud pikk protsess. ''Ma saan öelda, et olen rahul. See ei ole olnud lihtne ülesanne, vaid pigem oli hetkeks isegi tunne, et ehitame labori ja siis hoone selle ümber. Olen küll mõelnud, et millal selle hoone valmimise lugu lõpule jõuab, kuid jõudsin järeldusele, et ei saagi. Sisekaitseakadeemias peab toimuma loomine iga päev ning just seda ma teile ka soovin. Palju õnne meile kõigile - see labor on vajalik kogu Eestile,'' sõnas Link.