Uudised

Tunnustus Sisekaitseakadeemia Tolli ja Maksunduse rakenduskõrghariduse õppekavale

Sertifikaat

Euroopa Komisjon tunnustas Sisekaitseakadeemia finantskolledži Tolli ja Maksunduse rakenduskõrghariduse õppekava. Sisekaitseakadeemia finantskolledži rakenduskõrghariduse õppekava programm „Toll ja Maksundus“ on Euroopa Komisjoni poolt tunnustatud akadeemiliseks programmiks, mis on kooskõlas ELi tollialase kutseala kompetentsuse raamistikuga (CustCompEU) ja sellega seotud EL-i akadeemiliste tollikoolituse koolitusprogrammidega. Euroopa Komisjoni hinnangul annab Tolli ja Maksunduse õppekava üliõpilastele optimaalse kompetentsi tollialase karjääri alustamiseks ja edendamiseks ning aitab kaasa tolli professionaalsusele ja töötulemuste tõusule Euroopa Liidus. 

Finantskolledži direktor Kerly Randlane sõnas: ''Palju õnne meile kõigile! Pikk, enam kui aasta väldanud materjali koostamise ja selle hindamisprotsess on läbi saanud ja täna jõudis minuni Euroopa Komisjon tunnustus meie õppekava tolli suunale.''

Akrediteering kehtib kolm aastat ehk kuni 31.05.2023. Sisekaitseakadeemia kõrval said tunnustatud University of Verona magistriprogramm „Law and Economics of International Trade“ ning University of Barcelona kaks magistriprogrammi: „Customs Law and Practice“ ja „Logistics and International Trade“. Ehk siis kokku jagati 4 tunnustust kolme kooli vahel. Reaalne tunnustamistseremoonia on planeeritud järgmiseks aastaks.