Uudised

Vere annetamise mõõduvõtt “Tuksu Teise Südames”

Foto

Kõrgema Kunstikooli Pallas, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Üliõpilasesindused kutsuvad akadeemiat osalema vere annetamise mõõduvõtus!

“Tuksu Teise Südames ️”on üleriigiline vere annetamise mõõduvõtt Eesti kõrg- ja ülikoolide vahel, kus annetajateks saavad olla nii tudengid, õppejõud, koolipersonal kui ka muu kooli jaoks või heaks töötav personal.

Kampaania käigus toimub võistlus, kus selgitatakse õppeaasta lõpus välja kõige aktiivsem doonorkool ehk millise kooli inimesed on kõige rohkem verd annetamas käinud. Kampaania eesmärk on suunata rohkem inimesi verd loovutama ning tõsta tudengite teadlikkust veredoonoriks olemisel, sest me kõik saame olla elupäästjad! Korraldajate suur soov on parandada Eesti verekeskuste verevarusid - et Eestis poleks ühestki veregrupi varust suurt puudust ning, et maailma kõige tervemad ja õnnelikumad inimesed elaksid just Eestis! Kampaaniast plaanitakse teha iga-aastane võistlus, et arendada inimestes regulaarset vereannetamise harjumust. 

KUIDAS OSALEDA?

Sul ei ole vaja teha muud, kui minna lähimasse verekeskusesse doonoriks ja täita Tuksu Teise Südames ankeet.

Küsi verekeskuse ankeeti:

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskus
  • Pärnu Haigla Veretalitus
  • Ida-Viru Keskhaigla
  • Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Ankeeti tuleb kirja panna ka oma kontaktandmed, et võidu korral Sinuga ühendust saaksime võtta. Igakuiselt ja parimal juhul iganädalaselt loositakse auhindu kõigi tublide doonorite vahel. Vereloovutusest loe lähemalt SIIT.

KUI PIKALT SAAB VERD ANNETAMAS KÄIA?

"Tuksu teie südames" kestab kogu 2021/2022 õppeaasta vältel, mis tähendab seda, et juunikuus selguvad peaauhindade võitjad. Peaauhinna saavad koolid ja nende doonorid, kes on olnud kõige aktiivsemad vereloovutajad.

Kui oled käinud verd loovutamas, siis lisa loovutamist pilt enda Instagrami või Facebooki storysse, märgi ära ürituse konto "Tuksu teise südames" ja lisa trellid #Tuksuteisesüdames. 

Kampaania Facebook ja Instagram.