Õppevormid
Sisekaitseakadeemias toimub õpe päeva- või kaugõppe vormis. Üksikuid ainekursusi saab läbida ja/või eksameid sooritada ka eksternina või vabakuulajana. Päevase õppevormi puhul on kontakttundide maht reeglina 12 akadeemilist tundi ühe EAP kohta. Kaugõppe õppevormi puhul ei eeldata üliõpilase igapäevast osavõttu õppetööst, õppetegevus toimub sessiooniti ja suures osas iseseisvalt. Kontakttundide maht on reeglina 8 akadeemilist tundi ühe EAP kohta. Magistriõppes on kontakttundide maht 6 akadeemilist tundi ühe EAP kohta. Õppetundides osalemine on kohustuslik.
Üliõpilasel on õigus taotleda ühelt akadeemia erialalt üleviimist teisele erialale, ühelt õppevormilt teisele, ühelt süvaõppesuunalt teisele või riigieelarveliselt õppekohalt üleviimist riigieelarvevälisele õppekohale ja vastupidi. Õppekava sulgemisel viiakse üliõpilased üle teisele võimalikult lähedasele õppekavale arvestades üliõpilase eelistusi ja akadeemia võimalusi.
Akadeemiline puhkus
Akadeemilist puhkust võimaldatakse üliõpilasele omal soovil üks kord kuni üheks aastaks nominaalõppeaja jooksul. Üldjuhul antakse akadeemilist puhkust semestri lõpust kuni sama semestri lõpuni järgmisel kalendriaastal. Üliõpilasel on õigus saada akadeemilist puhkust lisaks: tervislikel põhjustel kuni kaks aastat; kaitseväeteenistusse astumisel kuni üks aasta; lapse hooldamiseks kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni. Akadeemilisel puhkusel olijad kuuluvad akadeemia üliõpilaste hulka. Akadeemilise puhkuse ajal ei ole lubatud osaleda õppetööl ning sooritada arvestusi ja eksameid, va erijuhtudel.
Õppekulude hüvitamine
Õppekulude hüvitamise juhud riigieelarveliselt õppekohalt eksmatrikuleeritult ning kooli lõpetanult, kes ei asu tööle avalikku teenistusse, on sätestatud „Rakenduskõrgkooli seaduse“ paragrahvis 273.