Akadeemia pakub sisseastujaile kogu õppeaja spordistipendiume ja mitmekesist võistlemisvõimalust

20.06.2016

Iga õppeaastat alustatakse ühisrivistusegaSisekaitseakadeemia, kus saab juba alates sisseastumisest muuhulgas proovile panna ka kehalisi võimeid, pakub uuest õppeaastast kogu õppeaja spordistipendiumitele kandideerimise võimalust kõigi õppeastmete – nii kutseõppe, kõrgharidusõppe kui magistriõppe kadettidele. Ka semestri spordistipendiumile saab kandideerida alates esimesest semestrist.

Spordistipendiumi pälvinud on tunnistanud, et igakuisele tavastipendiumile semestris lisaks saadav 700 eurot on korralikuks sportimise toetuseks. Lisaks katab akadeemia üliõpilaste ja ametkondlikel spordivõistlustel käimise kulud ning pakub laialdast koolisiseste võistluste programmi. Paranenud võistlustulemuste näiteks võib tuua, et viimaselt piirkonna suurimalt rahvusvaheliselt üliõpilasvõistluselt – SELLi mängudelt Tamperest tõid akadeemia kadetid 14 medalit, tõstes Sisekaitseakadeemia sellega üldarvestuses üle 60 kõrgkooli seas 8. kohale.

Sisekaitseakadeemiasse dokumentide esitamise periood on 20.-30. juunini ning erialade ja vastuvõtutingimuste kohta saab täpsemalt infot siit. Spordistipendiumitele kandideerimine kuulutatakse välja augustis ning kandidaadil peab olema selleks spordialaliidu toetus.

Spordi valdkonna küsimustes on abiks spordijuht Epp Jalakas (epp.jalakas@sisekaitse.ee).

Politseikolledži saak politsei kergejõustikuvõistlustelt oli 16 medalit

18.06.2016

17.Kelly sai PPK lõpetamise eel veel tuua kolledžile viimased kullad politseivõistlustelt juunil Kosel peetud Eesti politsei kergejõustiku meistrivõistlustelt naasesid kõik osalenud PPK kadetid medalitega. Esikohad odaviskes, kõrgus- ja kaugushüppes sai Liisi Nõmmela, lisaks kuulusid talle ka kolmandad kohad 100 m jooksus ja kuulitõukes. Kelly Nevolihhin (fotol) võitis 100 m ja 800 m jooksu. Katre Karu tuli esimeseks kuulitõukes ja teiseks odaviskes, Kaarel Rüütsalu sai teise koha 1500 m jooksus. Sander Promm oli kolmas kõrgushüppes. Neli individuaalset pronskmedalit võitis Kristjan Kutti. Oma vanuserühmas tuli kõrgushüppes hõbemedalile ka korrakaitse õppetooli lekor Andres Kutser. PPK meeste teatejooksunelik, kuhu eelpoo nimetatud kadettidelel lisaks kuulus ka Ainar Aruväli, sai kolmanda koha.

Justiitskolledži kadetid võitsid vanglateenistuse kergejõustikuvõistlustelt 14 medalit

10.06.2016

9. juunil Kosel peetud vanglateenistuse meistrivõistlustel osalenud JK kadettidest said medalid N29 rühmas - Keity Vaistla - 1. koht 100 m jooksus, kuulitõukes ja odaviskes; Helena Veelmaa - 2. koht kaugushüppes, 3. koht 100 m ja 800 m jooksus; M29 rühmas - Mark Dorošenko - 1. koht kettaheites ja 3. koht kõrgushüppes; Raido Liitmäe - 2. koht kaugushüppes, 3. koht odaviskes; Siim Part 3. koht 100 m ja 1500 m jooksus; M45+ rühmas Andres Pall - 1. koht kuulitõukes ja 2. koht 1500 m jooksus.