Uudised

Sisekaitseakadeemia päästekolledž veab eest Euroopa päästeassotsiatsiooni aastakohtumist

efsca inimesed

Sisekaitseakadeemia päästekolledž korraldab eesistujana Euroopa Tuletõrje- ja Päästekoolide Assotsiatsiooni (EFSCA) aastakonverentsi „Päästetöö juhtide koolitus ja arendamine“ Tallinnas, 22.-23. mail 2019.

 

„Rahvusvahelise konverentsi korraldamine on suur väljakutse ning unikaalne võimalus käsitleda teaduskonverentsil teemat, mis ühendab teadus- ja haridusasutusi ning koostööpartnereid üle Euroopa,“ tõdes Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktori asetäitja Vadim Ivanov. Ta lisas, et konverentsi korraldamine annab teemakäsitluse sisulisele poolele hea platvormi tõhustamaks erinevate riikide teadusasutuste vahelist koostööd, et pakkuda paremat päästeharidust ning arendada teaduse ja innovatsiooni tegevuse koostööd.

Konverentsi temaatika on olnud fookuses kogu Sisekaitseakadeemia eesistumise ajal ning sellel teemal on algatatud mitmed koostööprojektid, nagu FireFront, milles päästekolledž aktiivselt osaleb. Konverentsil jagatakse teadmisi, uurimistulemusi ja kogemusi ning samuti saab näha lugusid parimatest praktikatest päästetöö juhtide koolitamisel ja arendamisel Eestis, Hispaanias, Hollandis, Kosovos, Kreekas, Portugalis, Saksamaal, Taanis ning Valgevenes.

EFSCA teadus- ja arendustegevuse eesmärk on teha koostööd, jagades ja arendades teadmisi ja teadusuuringuid, et parandada kogu Euroopa tuletõrje- ja päästeteenistuste haridust, koolitust ja sellega seotud oskusi. EFSCA-s on moodustatud töörühmad, mis tegelevad vajaduspõhiselt koostöö arendamisega erinevates valdkondades. Töörühmade liikmete esitatud uurimistulemused avaldatakse organisatsiooni veebisaidil, et kõik Euroopa tuletõrje- ja päästeteenistused saaksid tehtust kasu.

EFSCA loodi 1988. aasta juunis kolme riikliku – Prantsusmaa, Hollandi ja Suurbritannia – tuletõrjekooli soovist vahetada regulaarselt tuletõrjujate koolituste erinevaid aspekte. See organisatsioon ühendab täna kõigi Euroopa Liidu 28 riigi ja nelja Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni riigi riiklikke tuletõrjujate koolituskeskusi.