Uudised

Sisekaitseakadeemia vastuvõtt algab 28. veebruaril avatud uste päevaga

avatud_uste_paev_2019

Tänavune dokumentide vastuvõtt Sisekaitseakadeemiasse saab avapaugu 28. veebruaril, mil toimub ka avatud uste päev akadeemia uues õppehoones aadressil Kase 61, Tallinn. Avatud uste päev annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda kaasaegse õppekeskkonnaga ning saada kasulikku infot sisseastumise, erialade, õppekorralduse aga ka spordivõimaluste ja koolivälise tegevuse kohta.

Sisekaitseakadeemia pakub juba teist aastat järjest erinevalt enamikest õppeasutustest võimalust varakult kandideerida, et tagada sisseastuja kindlustunne enne suve algust. Lisaks kevadisele kandideerimisele, on vastuvõtukatseid võimalus sooritada ka juunikuus.

Sisekaitseakadeemiasse on oodatud kandideerima isikud, kes on Eesti kodakondsusega ja omavad keskharidust või sellele vastavat haridustaset. Korraga saab kandideerida kuni kahele erialale ning arvestama peab tausta- ja tervisekontrolliga ning keeleõppega. Andmete kontrollimise järel suunatakse nõutele vastavad kandidaadid juba edasi sisseastumiskatsetele. Sisseastuja, kes ei ole sooritanud eesti keele riigieksamit emakeelena ja kelle sisseastumistesti tulemus eesti keeles jäi vahemikku 40-60 punkti, on kohustatud osalema eesti keele intensiivkursusel. Positiivse soorituse korral ootab kandidaati juba edasi kutsesobivusvestlus.

Kõikide vastuvõtutingimuste ning erialadega on võimalik tutvuda Sisekaitseakadeemia koduleheküljel

Avaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS .

Täpsema info saamiseks helista telefonil 513 8295 või kirjuta vastuvott [at] sisekaitse.ee.

Sisekaitseakadeemia on rakenduskõrgkool, mis tegutseb Siseministeeriumi haldusalas. Sisekaitseakadeemia valmistab ette spetsialiste sisejulgeolekuasutustele (sh politsei, piirivalve, päästeala, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteem) kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel. Sisekaitseakadeemias õpib ligi tuhat kadetti.