Sisekaitseakadeemia konverents 2023

konverents23

Vaata konverentsi salvestusi järele siit:

KONVERENTSI SALVESTUSED

 

Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline konverents elanikkonnakaitse teemal

TEEL TURVALISSE HOMSESSE 

11.-12. oktoobril 2023.
Konverents Sisekaitseakadeemia konverentsikeskuses Kase 61, Tallinn ja veebis

Konverentsi korraldasid koostöös Sisekaitseakadeemia päästekolledž ja sisejulgeoleku instituut ning siseturvalisuse partnerametid. 

Elanikkonnakaitse aluseks on elanikkonna suutlikkus ennast ise kaitsta ja vajaduse korral üksteist kuni abi saabumiseni aidata ühiskonna eri osaliste – inimeste, kogukondade, kohaliku omavalitsuse üksuste, ettevõtjate ja valitsusasutuste – ühisel jõupingutusel.  Konverentsil tulevad arutlusele aktuaalsemad ja olulisemad küsimused tsiviilelanike kaitsmisel ohtudes ja kriisides ning selleks valmisolekul, samuti erinevate organisatsioonide, riigi ja kogukonna roll selles.

Kes vastutab elanike kaitsmise eest ohu korral? Kui palju saab riik teha rahva säilimiseks ja kaitsmiseks? Kuidas tagada kindlustunne väikeses riigis, kus ressursid piiratud? Kui palju peab panustama riik ja palju me ise peame panustama, et ohtudeks valmis olla ning kellele ja millele saame loota? Kuidas teised meile naabruskonna riigid oma ühiskonda kaitsevad ja mis eeldusi selleks loovad? Kas ja mida on meil õppida kaugemate riikide unikaalsest praktikast?

Elanikkonnakaitse teema on lai ja hõlmab nii inimeste endi kriisideks valmisolekut, piisavaid varusid kodus, aga ka riiklikke varusid, ohuteavituse süsteeme, varjumisvõimalusi, tagavarasüsteeme elutähtsatele teenustele jpm. Kõigest sellest ja paljust muustki konverentsil juttu tuligi.

PROGRAMM

ESINEJAD