Uudised

Täiendaval vastuvõtul oli kõige populaarsem politseiametniku eriala

ska politseikadetid

Sisekaitseakadeemia täiendav vastuvõtt on selleks aastaks läbi, kõige populaarsemaks osutus ootuspäraselt politseiametniku eriala.

 

„Kuna Sisekaitseakadeemias on vastuvõtukatseid mitmeid ja sõel tihe, siis sajaprotsendiliselt kõiki õppekohti meil tänavusel põhivastuvõtul täita ei õnnestunud. Seetõttu korraldasime ka täiendava vastuvõtu vanglaametniku, korrektsiooni ja politseiametniku ning maksunduse ja tolli erialale. 46-le täitmata õppekohale laekus 58 avaldust, kõige populaarsem oli politseiametniku eriala, kuhu esitati 30 avaldust,“ selgitab Sisekaitseakadeemia õppeosakonna juhataja Tiina Karu. Täiendava vastuvõtu tulemusena lisandub akadeemia ridadesse 18 õppurit. 

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link on rahul, et Eestis on siiski veel piisavalt noori, kes tahavad valida just selliseid elukutseid, mis on Eesti julgeoleku ja turvalisuse tagamiseks hädavajalikud ning kes on nõus selle nimel ka piisavalt pingutama. „Sisseastumiskatsed Sisekaitseakadeemiasse ei ole kindlasti kergete killast. Ja need, kes sel korral lävendist üle ei saanud, võiksid järgmisel aastal uuesti proovida, sest nüüd nad teavad palju täpsemini, kuidas katseteks ette valmistada,“ soovitab rektor ning kinnitab, et vajadus ausate ja pädevate teenistujate järele on ajas püsiv.

Sisekaitseakadeemia eesmärgiks oli sel aastal täita avaliku konkursiga 245 õppekohta, millest 30 magistriõppes, 145 rakenduskõrgharidusõppes ja 70 kutseõppes. Uuendusena alustas akadeemia vastuvõtuga juba veebruarikuus ning juuni lõpuks oli laekunud  813 avaldust, mida oli eelmise aastaga võrreldes 25 võrra rohkem. Lõpptulemusena õnnestus akadeemial täita 95,5 protsenti riikliku koolitustellimuse õppekohtadest.

„Kokkuvõtvalt võib vastuvõtu tulemustega rahule jääda, kuna saame kõik planeeritud õpperühmad avada ning juba alates 26. augustist motiveeritud ja tublide uute sisejulgeoleku erialade õppuritega uut õppeaastat tervitada,“ nendib õppeosakonna juhataja. Lisaks avalikule konkursile suunavad Sisekaitseakadeemia partnerametid juba töötavaid ametnikke õppima ning sel viisil täietakse tänavu veel ligi 300 õppekohta.

VASTUVÕTUSTATISTIKA

 

Lisainfo:
Tiina Karu, Sisekaitseakadeemia õppeosakonna juhataja
+372 5124143
tiina.karu [at] sisekaitse.ee