Uudised

Akadeemia spordipäeva tegevuste valik pakkus igaühele midagi

spordipäev

Kõik, kes on käinud Käärikul üliõpilaste suve- või talimängudel teavad, milliste lõputute võimaluste ja katsumuste rada üliõpilassport olla võib. Samaväärne enda proovile paneku võimalus loodi seekord ka kõigile Sisekaitseakadeemia õppuritele ja töötajatele. Spordipäeva tegevusprogrammi kuulus 22 spordiala, loengut või treeningut, kõigis tegevustes osalejaid oli kokku ca 320. Korraldasime samal päeval ka Vanglateenistuse krossijooksu MV, kus osales lisaks justiitskolledži jooksjatele 24 võistlejat.

Tavapäraselt juhatas päeva sisse ühine hommikuvõimlemine, seekord maskottide eestvedamisel. Spordipäeva toetaja Tere proteiinijogurt ja Bambona banaan kaasa haaratud, võiski reipalt suunduda võistlema või olümpiasangar Allar Rajaga kohtuma. Allar andis seekord häid juhiseid, kuidas saavutada võimatuna näivaid eesmärke. Jõusaalis kihutati rattal, ponnistati kangi lükata ja sikutati sõudeergomeetri ketti. Poole enda kehakaalust suutsid 90 sekundi jooksul kõige rohkemate kordustega lamades rinnalt üles suruda meestest Georg Kitšov (66 kordust), naistest Julija Varšavskaja ja Siret Tara (41 kordust). 200 m sõudmises oli meie õppuritest parimad Angelina Paju (31,2) ja Juhan Aasorg (30,1), 500 m Wattbike’il läbisid teistest kiiremini Julija Varšavskaja (31,47) ja Argo Rosenthal (26,63).

Akadeemia krossijooksu meistrivõistluste naiste esikolmik oli seekord – Eliise Luks, Meribel Meitern ja Karina Leps, meestest võitis Allain-Marco Anton, järgnesid Danny-Rocco Anton ja Egert Aalde. Võistkondlikult tuli krossijooksus ülekaalukalt esimeseks päästekolledž.

Need, kel tunniplaanis oligi akadeemilise kalendri järgi kirjas vaid spordipäev, pidid valima krossijooksu või orienteerumisraja läbimise vahel. Esialgu oli mõlemale alale registreerunuid rohkem, kuid vihmase ilma ja haigestumiste tõttu saime jooksjaid kokku 116 ja orienteerujaid 68. Orienteerumises tuli meeste arvestuses võitjaks Rasmus Roober ja naistest Triin Melnik.

Minuti jooksul tegid seekord kõige rohkem tabavaid vabaviskeid Martin Penek ja Karina Leps, mõlema tulemuseks jäi 13 punkti. Planku hoidis kõige kauem Raido Liitmäe – 10 minutit ja 22 sekundit. Naiste esikoht sellel alal kuulus Jelizaveta Mišinale 8 minuti ja 50 sekundiga.

Discgolfi distantsiviske võitis meestest Markkus Kõre 104 meetri ja naistest Kristi Toomla 66 meetriga. Puttimises tulid võitjateks samuti Markkus Kõre ja Merike Meier. Nooleviske kahe erineva võistluse esikohad kuulusid Laura Emmanuel Sanderile, Kermo Vinklerile, Annika Raunile ja Eenok Sepale. Inimese kandmises oli parim paar Mihkel Meimre ja Angela Kalle, jalgpalliharjutuses Sandra Liir ja Gregory Fenko, mälumängu võitis Tiina Karu. Teatevõistluses oli parim tiim „Ginger ja tüdrukud“ (Gregory Fenko, Anete Siman, Ane Mitt, Johanna Nõukas), autolükkamise võitsid napilt Erasmuse tudengid (Björn Ziegler, Elias Nassall, Nikolaus von Felbert, Terezia Kokošková).

Päeva teise poolde mahtusid veel you.fo harjutamine, massaažikoolitus, venitus- ja joogatreening.

Lisaks esikoha auhindadele anti välja ka kolm loosiauhinna. MyFitnessi seljakoti võitis Mathias Ladoga, ning rätikute omanikeks saavad Jaan Käos ja Peep Võtti. YuMuuvi liikumiskampaani vaheloosimise võitjateks tulid ning Sisekaitseakadeemia meene saavad Kaidi Parman, Marju Taukar ja Anete Siman.

Sisekaitseakadeemia rektor Kuno Tammearu tänab kõiki tublisid õppureid ja töötajaid, kes spordipäeval osalesid. Tänud ka korraldustiimile. „Loodan, et kõiki osalejaid jääb saatma see hea emotsioon liikumisest, mis avaldab positiivset mõju nii füüsisele kui ka vaimule. Liikumine on üks elu alustala, hoiame seda akadeemias au sees nii spordipäeval kui ka kõigil teistel päevadel,“ lisab rektor. 

Sisekaitseakadeemia spordiklubi ja üliõpilasesindus tänavad toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Tere AS, Bambona AS, Salvest AS, 24/7Fitness OÜ, Pirita linnaosavalitsus, Tallinna Botaanikaaed, SA Liikumisharrastuse kompetensikeskus, MyFitness AS, Eesti Jalgpalliliit.