Päästekolledž

Päästeamet on unikaalne tööandja – siit saab ainulaadse kogemuse inimeste aitamisel - me läheme appi igas olukorras ja igaühele. Päästja töö ei ole lihtsalt töö, see on kutsumus ja see on töö, mille üle saab olla uhke, sest  me ennetame õnnetusi, päästame elusid, vara ja keskkonda. Et pakkuda turvalisust ühiskonnas otsime selleks parimaid ja kaasaegsemaid lahendusi, oleme avatud uutele ideedele. Erinevad valdkonnad Päästeametis annavad võimaluse ennast proovile panna paljudel oma ala spetsialistidel ja saada väärtuslik töökogemus.

Täna on Päästeamet üks tugev organisatsioon, mille liikmeid seovad ühised väärtused nagu abivalmidus, julgus ja usaldus. Meie oleme Eesti riigis turvalisuse sünonüümiks.


Praktika ja kogemused on igas töös hindamatu väärtusega. Professionaalne ja innustav  juhendamine on väga oluline, et meile tööle asuvad uued inimesed mõistaksid sisuliselt oma rolli ja töö olulisust sisejulgeoleku valdkonnas. Kindlasti on tähtis, et juhendades räägime oma tööst nii nagu see on, nii võitudest kui kaotustest, nii rõõmudest kui ka raskustest. Oleme julgustavad, toetavad  ning anname edasi võimalikult laiapõhjalise kogemustepagasi tulevastele töötajatele. Hoiame ka juhendades meeles oma organisatsiooni väärtusi ning järgime neid. Praktikantidel soovitan olla võimalikult aktiivne – küsida, uurida ja mitte alati kõigega nõustuda, sest kindlasti ei õpi teie vaid juhendajalt, vaid sama palju õpib juhendaja ka teilt.  

Innustavaid praktikaid!

 

Kätlin Alvela
Häirekeskuse peadirektor


Päästekolledži praktikate kuraator

Mirjam Vint

Tel: 5344 4717

mirjam.vint [at] sisekaitse.ee

Mirjam

 

 
Päästekolledži õppekavade praktikate mahud

Kutseõpe

Päästekorraldaja 16 EKAP

Päästja 19 EKAP

Päästemeeskonna juht 7 EKAP

 

Rakenduskõrgharidus

Päästeteenistuse eriala:

  • Erialaõpingud 14 EAP
  • Süvaõppesuuna tuleohutuse suund 10 EAP või
  • Süvaõppesuuna kriisireguleerimise suund 10 EAP