Keskkonnad

Keskkonnad:

Sisekaitseakadeemia poolt on võimaldatud juurdepääs järgmistele keskkondadele:

 

moodle

Sisekaitseakadeemias on kasutusel Hariduse- ja Noorteameti poolt hallatud e-õppekeskkonda Moodle, mida kastutavad enamus Eesti kõrgkoole ja ülikoole. 

Õpikeskkonna Moodle veebiaadress on: https://moodle.edu.ee.  Keskkonna kasutamiseks on vajalik kasutajakonto, mille saate endale ise luua Moodle pealehelt. Varasema konto olemasolul, kasutage seda. Konto olemasolu kontrollimiseks logige sisse ID kaardiga.

  • Juhendvideod Moodle kasutamiseks leiate siit. Külalisõppejõud saavad keskkonnale ligi õppejõu kontoga (vajadusel võtke ühendust Digitiimiga).
  • Moodle kursus "Digitaalsed õppevahendid" (registreerimisvõti puudub) abiks kursuse/mooduli esmakordsel loomisel ja olemasoleva edasiarendamisel.
  • Kursuste tellimiseks kirjutage Digitiimile.

Vajadusel pöörduge haridustehnoloogide poole aadressil digitiim [at] sisekaitse.ee. Vastame hiljemalt kolme tööpäeva jooksul. 

 

 

echo360

Echo360 võimaldab loenguid/tunde salvestada, töödelda ja hiljem järele vaadata, lisaks on platvormil palju lisavõimalusi õpilaste kaasamiseks õppetöös.

Echo360 kasutamiseks võtke ühendust digitiim [at] sisekaitse.ee (Digitiimiga )target="_blank"vähemalt 2 nädalat enne loengu/ürituse toimumist.

 

 

ouriginal

Plagiaadituvastustarkvara Ouriginal kasutab dokumentidest korduste leidmiseks digitaalsetes arhiivides olevaid töid, teostab kontrolli interneti vastu ning kontrollib sarnaselt ka kõik süsteemi käsitsi lisatud tööd. Süsteem genereerib sarnastuste raporti, kus probleemsed kohad on võrdlusmaterjaliga kõrvuti ära toodud, võimaldades asjaosalistel anda hinnangu lõpliku otsuse tegemiseks. 

Tarkvara tutvustamiseks on loodud Moodle kursus "Plagiaadituvastustarkvara juhend" (registreerimisvõti: Urkund.21). Vajadusel võtke ühendust digitiim [at] sisekaitse.ee (Digitiimiga).

 

limesurvey

Sisekaitseakadeemias ja Siseministeeriumi haldusalas kasutamiseks sobiv keskkond elektrooniliste küsitluste koostamiseks ja läbiviimiseks. Keskkond on kasutamiseks nii akadeemia töötajatele kui õppuritele. Rakendamisvõimalused: õppetöös, teadustöös, tööalastel eesmärkidel (rahulolu ja tagasiside küsimisel).

Konto loomiseks ja uue küsitluse tellimiseks kirjutage digitiim [at] sisekaitse.ee (Digitiimile).

 
slido

Hea vahend publikult tagasiside saamiseks, pollide tegemiseks ja küsimuste-vastuste saamiseks (lisaks saab publik küsimusi hinnata).

Slido kasutamiseks võtke ühendust digitiim [at] sisekaitse.ee (Digitiimiga), saadame Teile keskkonna kasutamiseks vajalikud andmed.

 

zoom

Zoom on populaarne ja võimekas videokonverentside lahendus. Sisekaitseakadeemial on haridusasutustele mõeldud Zoom Meetings litsents, mida saavad kasutada kõik töötajad (Zoomi ruumiga saab liituda kuni 300 inimest).

Webinaride jaoks saame litsentsi juurde osta, aga andke sellest vähemalt 1 kuu varem teada.

Zoomi kasutamise kohta on loodud videojuhendid siin. Külalisõppejõud saavad keskkonnale ligi õppejõu kontoga.

Küsimuste korral võtke ühendust digitiim [at] sisekaitse.ee (Digitiimiga).

 

office365

Sisekaitseakadeemias on võimalik kasutada Office365 teenuseid nii pilves kui töölauarakendusena.

Office 365 sisenemiseks on aadress: portal.office.com. Keskkonda sisenemiseks kasutage sisekaitse või kadeti e-maili ja parooli.