Uudised

Algas vastuvõtt sisseastumiseks, politseiõppe mahud kahekordistuvad

Alates tänasest, 26. veebruarist kuni 1. juulini, saab esitada avaldusi Sisekaitseakadeemiasse astumiseks. Politseiõppesse võetakse vastu varasemast kaks korda rohkem soovijaid, seetõttu on oodatud väga kandideerima kõik, kelle südamesoov on seista Eesti turvalisuse eest. 

„Eesti turvalisuse tagajate read on jäänud hõredaks, riigieelarvest on eraldatud politseinike väljaõppe suurendamiseks järgnevaks neljaks aastaks kokku 19 miljonit eurot, mis lähiaastatel läheb otseselt uute politseinike koolitamisse. Kõik, kes tahavad panustada Eesti turvalisusesse, omandada praktiline haridus ja kindel elukutse on meile väga õppima oodatud," selgitab Sisekaitseakadeemia rektor Kuno Tammearu.

„Sisekaitseakadeemiasse saavad õppima kandideerida nii need, kes on alles lõpetamas gümnaasiumi, kui ka need, kes soovivad teha oma elus muudatuse ja õppida uue tähendusega ameti. Sisekaitseakadeemia on Eesti riigi ainus turvalisuse valdkonna haridus- ja teaduskeskus, kus saab omandada nii kutseõppes kui ka kõrgharidusõppes oskused ja teadmised töötamaks politseis ja päästevaldkonnas, aga ka päästekorraldajana, vanglateenistujana, maksu- ja tolliametnikuna või sisejulgeoleku eksperdina,“ lisab rektor.

Sisekaitseakadeemia avaliku konkursi raames saavad õppima kandideerida kõik soovijaid, kes on Eesti kodakondsusega (päästeteenistuse õppekaval saavad õppida ka Euroopa Liidu liikmesriigi kodanikud) ja omavad keskharidust või sellele vastavat haridustaset. Korraga saab kandideerida kuni kolmele erialale, kusjuures kõigile soovitud erialadele on vaja esitada eraldi kandideerimisavaldus. Kõikide vastuvõtutingimuste ning erialadega on võimalik tutvuda Sisekaitseakadeemia koduleheküljel: www.sisekaitse.ee/sisseastuja.

Sisekaitseakadeemial on õppekeskused Tallinnas, Pärnus Paikusel, Narvas ning Lääne-Virumaal Väike-Maarjas. Sisekaitseakadeemias ootab õppureid tervislik ülikoolilinnak ning innovaatiliste digilahendustega õppekeskkond. On võimalused rahvusvaheliseks koostööks, saab teha ka kõrgetasemelist teadust. Sisekaitseakadeemias saab noorest siseturvalisuse ekspert, kellel tulevikus kindel töökoht ja tähendusega töö.

Avaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS.

Täpsem info www.sisekaitse.ee,  telefonil 513 8295 või e-postil vastuvott [at] sisekaitse.ee.