Uudised

Sisekaitseakadeemia korraldab esmakordselt välistudengitele mõeldud suveülikooli

ska lipud

Sisekaitseakadeemias algas sel nädalal esmakordselt välistudengitele mõeldud suveülikool „Ohutus ja turvalisus“. Suveülikool toimub 14.-21. augustini 2019, kokku võtab sellest osa 19 üliõpilast Saksamaalt, Soomest, Lätist, Inglismaalt ja Sloveeniast.

 

„Sisejulgeoleku tagamine on kaugelt enam kui vaid ühe riigi siseasi. Suveülikool on noortele hea võimalus õppida rahvusvahelises kontekstis, kuidas turvalisust tagada ja turvalisemalt elada,“ sõnas Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link. Ta lisas, et nõnda lõimuvad erinevate riikide praktikad, mis omakorda annab aga noortele eelise tulevasel töökohal julgeoleku sektoris.

Sisekaitseakadeemia õppeosakonna juhataja Tiina Karu sõnul on taoline suveülikooli projekt populaarne paljudes teisteski kõrgkoolides. „Alguse sai see mõte juba eelmisel aastal ja me oleme väga rõõmsad, et uitmõttest on tänaseks kujunenud tegelikkus ning viie riigi üliõpilased saavad veeta sisutiheda nädala Sisekaitseakadeemias,“ tõdes Karu. Eriti rõõmustas ta selle üle, et suveülikooli tegevustesse on kaasatud ka meie aktiivsed kadetid, kes omandavad seeläbi samuti põneva rahvusvahelise kogemuse.

Suveülikooli eesmärgiks on suurendada sisejulgeoleku spetsiifilisemastes valdkondades õppivate noorte toimevõimet nii tava- kui kriisisituatsioonis hakkamasaamisel ja kaaskodanike abistamisel, avardades nende teadmisi ning täiendades koostööoskusi rahvusvahelises seltskonnas oma ala spetsialistide käe all.

Osalejatel on võimalik õppida esmaseid enesekaitse ja esmaabi võtteid, samuti suitsusukeldumist ja pinnaltpäästelt aga ka panna end proovile ellujäämisõppel metsas. Samuti käsitletakse küberkaitse temaatikat ning viiakse läbi simulatsiooniõppus. Tegevusi juhendavad Sisekaitseakadeemia õppejõud, lisaks ka partnerid Politsei- ja Piirivalveametist, Tallinna Kiirabist ning Kaitseliidust.

SUVEÜLIKOOLI AJAKAVA

 

Lisainfo:
Kaisa Kägu, Sisekaitseakadeemia väliskoostöö koordinaator
+372 5126353
kaisa.kagu [at] sisekaitse.ee