Uudised

Siseminister võõrustas silmapaistvamaid õppureid

foto

Teisipäeval  19. aprillil oli siseministeeriumisse kutsutud ministri vastuvõtule 33 silmapaistvamat õppurit, kes on käesoleval õppeaastal enim panustanud Sisekaitseakadeemia ja siseturvalisuse valdkonna hüvanguks, kelle tegevus on olnud suure positiivse mõjuga ja eeskujuks. Siseminister Kristian Jaani avaldas kiitust ja tänu, et õppurid on suhtunud mööduvasse õppeaastasse täie tõsidusega ja andnud akadeemia heaks rohkem kui keegi oleks lootnud.

Teiste hulgas pälvisid tänuüritusel tunnustuse need, kes on andnud suure panuse Ukraina sõjapõgenike abistamisel, samuti need, kellel on suurepärased õpitulemused. Siseministri sõnul hindab ta kõrgelt kadettide missioonitunnet, mis on viinud neid sisuliselt koolipingist otse sündmuste keskele. Kuid teisalt on töö eesliinil andnud väärt võimaluse siduda koolis õpitu praktilise kogemusega.

Peatsetele lõpetajatele kinnitas minister, et Sisekaitseakadeemia annab parima võimaliku ettevalmistuse edasiseks tööks, lisaks aga annab ka teele kaasa väärtusi, mis ei ole eeskujuks ainult siseturvalisuse valdkonnas, vaid kogu ühiskonnale. Sisekaitseakadeemia lõpetanu ei möödu abivajajast pilk maas, vaid pakub kohe ka abi.

Tänusõnad anti edasi ka õppekorraldajatele, kes on esmaseks kontaktiks ja suhtluseks õppuritega ja kes on koroona ajal ja ka käimasolevas uues kriisis saanud väga suure täiendava koormuse.

Lisaks ministrile võttis vastuvõtul sõna ja tänas õppureid ning tuletas meelde akadeemia väärtusi prorektor Triinu Kaldoja. Õppurite nimel kõneles ja edastas tänusõnad ministrit justiitskolledži kadett Erki Palusoo, meenutades oma õpingute algust ja tõdedes, et õppida pole kunagi liiga hilja.