Uudised

Sisekaitseakadeemia harjutusväljakul toimus lõpusõda

Reelika Riimand

Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekeskuse harjutusväljakul toimus 3. ja 4. juunil kombineeritud päästeharjutus ehk lõpusõda, tuntud ka kui „Sireen“, kus loodi harjutuses osalevatele kadettidele võimalikult reaalsuselähedasi ohuolukordi. Lõpuharjutused on päästja ja päästemeeskonna juhtide õppurite kompleksharjutused, kus võimalikult reaalselt üritatakse lavastada erinevad päästesündmused ja nendele reageerimine. Harjutati tulekahjude, liiklusõnnetuste, veeõnnetuste, ohtlike ainete õnnetuste ja nööripäästet nõudvate sündmuste lahendamist. Kõige värvikamaks kompleksharjutuseks oli pulmapidu sotsiaalmajas, kus tuli kustutada nii tuld, päästa inimesi kui ka tuvastada relvaga isiku asukoht. Tulevased teenistujad pandi proovil hoone kahel korrusel – kannatanuid, kellele abi anda, oli suurel hulgal.

Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktor Häli Allas sõnas, et lõpusõda on võimalus nii päästja kui päästemeeskonna juhi eriala lõpetajal turvalises keskkonnas oma teadmised ja oskused proovile panna olukordades, millega nad oma tulevasel töökohal tõenäoliselt kokku puutuvad.

Kahel päeval toimunud päästeharjutusel osales ligi 40 tulevast päästjat, 20 meeskonnavanemat, 50 politseiametnikku ja 2 värskelt kooli lõpetanud kiirabibrigaadi. Kombineeritud harjutuste eesmärk on õpilaste praktiliste oskuste kinnistamine ja kontroll ning võimalikult reaalsuselähedase ja tõetruu pildi kujundamine teenistuse igapäevasest tööst ja tegevusest. „Sireeni“ eesmärgiks on anda Sisekaitseakadeemia õppuritele võimalus näidata oma oskusi päästesündmuste lahendamisel koostöös teiste asutustega, harjutada koostööd politsei, kiirabi ja pääste vahel.

Lõpuharjutustel osalesid sel korral lisaks Päästekolledži õppuritele ka Politsei- ja Piirivalvekolledži õppurid ja Tartu Kiirabi. Päästekolledži lõpuharjutus „Sireen“ toimub harjutusväljakul alates aastast 1999

Foto: Reelika Riimand, PPA