Uudised

Värsked politseikadetid andsid ametivande

ametivanne

Reedel, 27. septembril andis Sisekaitseakadeemia Kase tänava õppehoone esisel väljakul traditsioonilise ametivande 155 uut politsei- ja piirivalvekadetti.

 

Siseminister Mart Helme õnnitles kadette ja ütles, et see hetk on küllap nende elus oluline ja vastutusrikas samm oma unistuste täitumisel.

„Riik ei saa ilma teieta tagada sisemist ega välist julgeolekut. Sisemise julgeoleku tagamine muutub meie ajas üha keerulisemaks ja tähtsamaks ning teie olete selle vastutusrikka ülesande eesliinil. Samas ei saa me tagada oma välist julgeolekut ilma, ei sisemine oleks kindel ja tagatud, need kaks asja on omavahel tihedalt seotud“ märkis siseminister oma sõnavõtus.

Rektor Marek Link sõnas tervituses, et vanne, mille kadetid täna annavad, on tegelikult meie poolt kantavate ühiste väärtuste tunnustamine ja kindel sõna, et nendele väärtustele ka truuks jäädakse. „Olgu see päev teile selleks hetkeks, kus oma peas, kätes ja südames alati neid väärtusi kannate, sest pea- see on mõtlemine, käed- need on teie teod ja süda on alati see, mis näitab kätte õige suuna ja tagab teie südametunnistuse puhtuse,“ sõnas rektor.

Kadette oli tervitama tulnud ka politsei- ja piirivalveameti juhtkond. Elmar Vaher, kes pidas samuti lühikese kõne, ütles, et inimesed ootavad politseinikelt ennekõike ausust. „Kuid lisaks aususele, mida kannate südames, peate olema ka uudishimulikud õpingutes, teineteist toetavad ja Eesti riiki alati kõrgeimas aus hoidvad,“ märkis Elmar Vaher.

Kadetid annavad ametivande enne esimest õppepraktikat. Antud vandes tõotavad kadetid truudust Eesti põhiseaduslikule korrale ning lubavad rakendada neile vande järgselt antavaid õigusi ja kohustusi õiglaselt ning erapooletult.

Ametivande võttis vastu siseminister Mart Helme.

Foto: Karlis Padar.