Uudised

​​​​​​​130 värsket Sisekaitseakadeemia politseikadetti annavad ametivande esmakordselt Narvas

vanne

Reedel, 6. oktoobril kell 13.00 annavad 130 Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži kadetti traditsioonilise ametivande Narva Raekoja platsil. Esmakordselt antakse ametivanne Narvas. Ametivande võtab vastu siseminister Lauri Läänemets.

Kadette tulevad tervitama Sisekaitseakadeemia rektor Kuno Tammearu, Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev, Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kristian Jaani ja Eesti Noorteühenduse Liidu esindaja Kätlin Merisalu.  

Siseminister Lauri Läänemets soovib rõhutada, et õpet alustanud ja praktikale suunduvad kadetid kujundavad meie kõigi homset siseturvalisust. „Politsei usaldusväärsus on läbi aastate olnud Eesti elanike seas väga kõrge ning olen täiesti kindel, et tänaste teenistujate väljateenitud usaldust kannavad edasi ka värsked politseikadetid. Pean politseinike järelkasvu väga oluliseks ning just seetõttu oleme ka suurendamas iga-aastast õppemahtu, et politseiniku elukutset saaks valida veelgi rohkem noori inimesi,“ sõnas Läänemets. „Soovin kõigile õppuritele edu ja vastupidamist oma riigi teenimisel! Olete meile kõigile eeskujuks.“

Sisekaitseakadeemia rektoril Kuno Tammearu on väga hea meel, et oleme otsustanud traditsioonilist ametivande andmist inimestele lähemale tuua ja kohtume sel aastal hoopis Narvas. „Meie värsked kadetid teenivad Eesti rahvast ja seetõttu on igati loogiline, et ametivande andmine on just nimelt eestimaalaste silme ees,“ lisab Tammearu.

Kadetid annavad ametivande pidulikult riigilipu juures, vandudes olla ustav Eesti põhiseaduslikule korrale, juhinduda kõrvalekaldumatult seadustest, rakendada neile antud võimu õiglaselt ja erapooletult ning täita ausalt ja kohusetundlikult teenistuskohustusi. Ametivanne antakse enne esimest õppepraktikat ja allkirjastatud ametivannet säilitatakse ametniku teenistuskäiku kajastavas toimikus kogu teenistuse jooksul.