Esinejad

 

 

 


 

Priit Laos

Priit Laos

Priit Laos on töötanud pikalt Päästeametis erinevatel ametikohtadel ning juhtinud Põhja-Eesti Päästekeskust. Hetkel  on ta Päästeameti peadirektori nõunik.

 

 

 

 


 

Marek Link

Marek Link

Marek Link on Sisekaitseakadeemia rektorina ametis alates 18.02.2019. Viimased 12 aastat on Marek töötanud Sisekaitseakadeemias siseturvalisuse alase hariduse ja väljaõppe valdkonnas. Ta on olnud algataja ja juht paljudele Euroopa projektidele ning osalenud erinevate sisejulgeolekuagentuuride ja -võrgustike töös.   

 

 

 


 

Priit Hõbemägi

Priit Hõbemägi

Priit Hõbemägi on meediaõppejõud, ajakirjanik ja koolitaja, Tallinna Ülikooli ajakirjanduse õppekava juht, Kuku raadio "Keskpäevatunni” saatejuht ja Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige. Ta on töötanud Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Õhtulehe peatoimetajana.

 

 

 


 

Lavly Perling

Lavly Perling

Lavly Perling töötab UA prokuratuuri reforme tehes ÜRO-le ja EL-le.   Ta on töötanud ka Eesti peaprokurörina.

 

 

 

 


 

Tiit Land

Tiit Land

Tiit Land on Tallinna Tehnikaülikooli rektor, endine Tallinna Ülikooli rektor. Ta on rahvusvahelise mainega biokeemik ning töötanud teadurina USA riiklikus terviseinstituudis. Tiit on ka endine Stockholmi Ülikooli Neurokeemia ja Neurotoksikoloogia Instituudi teadur ja dotsent.

 

 

 

 


 

Svante Werger

Svante Werger

Svante Werger Rootsi Kriisijuhtimiskeskuse peadirektori strateegiline nõunik. Tal on ajakirjaniku ja toimetaja taust. Ta on töötanud üle 20 aasta kriisireguleerimise ja kriisikommunikatsiooni valdkonnas, muuhulgas Rootsi kriisijuhtimiskeskuse (MSB) kommunikatsioonidirektorina. 2020. aasta kroonikriisi ajal on ta olnud peamine MSB kõneisik pressiga suhtlemisel.  

 

 


 

Kirsi Henriksson

Kirsi Henriksson

Kirsi Henriksson on DCAF (Genfi julgeolekusektori juhtimise keskus) president ja Soome kriisireguleerimise keskuse (CMC) direktor. Soome CMC põhiülesanded on nii rahvusvaheliste rahuoperatsioonide ekspertide koolitamine ja värbamine kui ka selles valdkonnas uuringute läbiviimine. Kirsi Henriksson on olnud Euroopa Liidu EUCAP Sahel Nigeri tsiviilkriisiohje missiooni juht (2016-2018). Enne seda töötas Henriksson Malis, Liibüas ja Iraagis. Varasemalt on ta töötanud teaduri ja õppejõuna Tampere ülikoolis rahu-uuringute instituudis.  

 


 

Dimitrijs Trofimovs

Dimitrijs Trofimovs

Dimitrijs Trofimovs on Läti siseministeeriumi kantsler, endine asekantsler. Lõpetanud Läti Politseiakadeemia, õigusteaduste magister. Eelnevalt töötanud siseministeeriumi juriidilise osakonna asedirektorina.

 

 

 

 


 

Alexey Raksha

Alexey Raksha

Alexey Raksha on tunnustatud Venemaa demograaf ja rahvastikuekspert.

 

 

 

 

 


 

Viola Murd

Viola Murd

Pääste, hädaabi ja kriisireguleerimise asekantsler. Omab 17 aasta pikkust kogemust päästeametis ja kolmeaastast kogemust Tallinna linnakohtus. On Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi 2020. aasta silmapaistvaim vilistlane.

 

 

 


 

Kätlin Alvela

Kätlin Alvela

Kätlin juhib Häirekeskust 2017. aastast. Alates 2004. aastast töötas ta Politsei- ja Piirivalveametis erinevatel ametikohtadel korrakaitse- ja kriminaalpolitseis, viimati arendusosakonna ennetuse ja süüteomenetluse büroojuhina. Avalikus teenistuses on olnud alates 2001. aastast töötades nii Pärnu Maa- kui Linnavalitsuses. 2002. aastal omandas Tartu Ülikoolis kõrghariduse sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduses. Riigiteaduste magistrikraadi omandas 2005. aastal Tallinna Ülikoolist.

 


 

Lauri Tabur

Lauri Tabur

Lauri Tabur on Eesti ettevõtja, koolitaja ja juhtimisnõustaja. Aastatel 2010–2015 oli ta Sisekaitseakadeemia rektor. 2014. aastal valisid PARE ja Pärnu Juhtimiskonverentsid ta Eesti parimaks juhiks. Alates 2012. aastast nõustab ta muuhulgas Lääne-Balkanil Kosovo Vabariigi avaliku sektori asutuste reforme, olles ka kohaliku Rotary Club Prishtina Internationali liige.