Hädaolukorraks valmistumine
Kursuse läbimisel on õppija suutlik kaasa aitama ühiskonna valmisoleku tõstmisele erinevat liiki hädaolukordadeks.
Eesmärk
Kursuse läbimisel on õppija suutlik kaasa aitama ühiskonna valmisoleku tõstmisele erinevat liiki hädaolukordadeks.
Sihtgrupp
Kõrgharidusega õppijad, kel on huvi või tööalane vajadus olla kursis kriisireguleerimise valdkonnaga ja/või kes soovivad hiljem sisejulgeoleku magistri õppekaval õpinguid jätkata.
Õpiväljundid
- teab hädaolukorraks valmisoleku üldisi ja õiguslikke aluseid ning planeerimise põhimõtteid;
- mõistab planeerimise, ressursihalduse, varude moodustamise ja hädaolukorra lahendamise plaani koostamise põhimõtteid;
- teab kriisireguleerimise õppuste nõudeid ning metoodikat;
- selgitab kriisireguleerimise struktuuride ülesandeid ja töökorraldust ning Päästeameti ja kohaliku omavalitsuse ülesandeid ulatusliku evakuatsiooni korraldamisel;
- mõistab kriisireguleerimisega seotud rahvusvaheliste organisatsioonide eesmärke, ülesandeid ja koostöö põhimõtteid ning riikidevahelist koostööraamistikku rahvusvahelise abi andmisel ning vastuvõtmisel.
Sisu
Kursusel käsitletavad teemad:
- Hädaolukorraks valmistumine. Hädaolukorra seadus ja hädaolukorraks valmistumise ülesanded. Hädaolukorraks valmisoleku võime hindamine.
- Sündmuste lahendamise korraldus Eestis ja juhtimisstruktuurid. Planeerimine ja hädaolukorra lahendamise plaanid. Asutustevaheline koostöö. KV ja KL kaasamise korraldus. Elutähtsate teenuste toimepidevuse valmisolek.
- Kriisiõppuste regulatsioon Eestis. Põhimõtted ja juhendid. Õppuste planeerimine ja läbiviimine. Õppuse kavand. Hindamise põhimõtted ja hindamise korraldus. Olukorrateadlikkus hädaolukordadeks valmisolekul. SITKE tegevus hädaolukorraks valmisoleku vaates.
- Seminar – ametkondadevaheline koostöö ja vastutuse jaotus hädaolukordade lahendamisel.
- Elanikkonna hädaolukorraks valmistumine. Elanikkonnakaitse kontseptsioon. Riigikontrolli 2007 ja 2018 auditi järelmid – mida me oleme õppinud hädaolukordadeks valmistumisel?
- Seminar – õppuse kavandi koostamine; hädaolukorraks valmisoleku võime hindamine.
Õppemeetodid: loeng, seminar, iseseisev töö.
Maht
104 ak/h
Kontakt
koolitus@sisekaitse.ee