Uudised

Ilmus käsiraamat haldusmenetlusest vanglas

haldusmenetlus-vanglas

Käsiraamat „Haldusmenetlus vanglas“ on suunatud Sisekaitseakadeemias korrektsiooni eriala omandavatele üliõpilastele ja vanglas töötavatele ametnikele. Käsiraamatu peamine ülesanne on selgitada võimalusi, kuidas koostada peamisi vanglas kasutatavaid haldusmenetluse dokumente.

Koostajad Triinu Kaldoja, Olga Hodakovskaja, Teerika Marilin Martisen, Marju Altsaar, Kristina-Valeria Tobias ja Ruth Annus keskenduvad käsiraamatus vangla või kinnipeetava initsiatiivil alguse saavatele haldusmenetlustele, sealhulgas kinnipeetava suhtes täiendavate julgeolekuabinõude kohaldamisele, osakonna lukustamisele, märgukirjale või selgitustaotlusele vastamisele, lühiajalise kokkusaamise taotluse lahendamisele, olmeküsimuste lahendamisele jms.

Oluline on silmas pidada, et käsiraamatus toodud viited õigusaktidele on käsiraamatu ilmumise seisuga. Mistahes haldusmenetluse läbiviimisel tuleb alati teha lahti vastav õigusakt ja vaadata üle konkreetse õigusnormi ja sätte sisu ning mõelda läbi selle kohaldatavus konkreetses olukorras.