Uudised

Kooliaasta algus on olnud medalirohke

Saalihoki naiskonna foto

Pärast kevadist eriolukorda lükkusid paljud võistlused sügisesse ning rõõm on tõdeda, et akadeemia õppurid on nendest aktiivselt osa võtnud ja võitnud mitmeid medaleid nii üliõpilaste kui ametkondlikus konkurentsis.

Juba tutvumispraktika ajal avanes PPK esmakursuslasel Indra Kutseril võimalus osaleda politsei rattakrossil, millelt ta võitis kuldmedali naiste põhiklassis, kolmanda koha sai rattakrossil Kaarel Trepp. Politseivõistlustest järgnes orienteerumine, kus tõi PPKle samuti kulla Kairiin Märtson.

Politsei discgolfis võideti erinevatest vanusegruppidest maksimaalne hulk medaleid, mis antud koosseisuga võimalik - Kärolyn Mäesaarele, Raimo Kimmelile ja Andres Idnurmele kullad, Robin Lepikule seekord hõbemedal. Politsei kergejõustikus jätkus samuti medalisadu - kõik PPK osalejad võitsid vähemalt ühe kuldmedali, sest kokku võistlusel käinud 8 osalejaga võideti nii meeste kui naiste teatejooksud. Individuaalselt oli edukaim Mihkel Holzman (kuld 100 m jooksus ja kaugushüppes ning hõbe kettaheites), esikohad võitsid ka Kaarel Trepp (1500 m), Saina Mamedova (800 m) ja Ramona Eliis Aleksandra Metsäranta (100 m).

Vanglateenistuse jooksukrossil sai justiitskolledži esindus võistkondliku teise koha. Individuaalselt oli Edvin Kin enda võistlusklassis teine ning Eliis Penek ja Kevo Jürmann said mõlemad kolmanda koha.

Rohkearvuliselt osalesime TalTechi teatejooksul, millega lõppes rahvusvahelise üliõpilasspordipäeva tähistamine. Sisekaitseakadeemiast oli väja pandud kuus võistkonda ja meie meeskond tuli enda kategoorias kolmandaks ning võitis kõrgkoolide arvestuses esikoha. Akadeemia kiireim oli 4,22 km pikkuse teatejooksuringi läbimises seekord Allain-Marco Anton Väike-Maarja päästekoolist, kes oli varem tulnud ka akadeemia krossijooksu meistriks.

Üliõpilaste discgolfi meistrivõistlustel läks naiste pronksmedal jagamisele ümbervisetega ning nendes oli edukam Angela Sööt, kes edestas sellega napilt Kärolyn Mäesaart. Mõlemad naised kuulusid ka järgmisel päeval kõrgkoolide saalihoki MV-l pronksmedalid võitnud akadeemia naiskonda. Lisaks käisid akadeemia eest saalihokis platsil Kristi Toomla, Airi Pahva, Jaana Põder, Maris Praats, Kristina Eliisa Sulaoja, Kerlyn Roosipõld, Jana Dzjuba ja Johanna Mõtsar.

Akadeemia spordipäeval oli juba hommikusel võimlemisel väljas ca 80 ning hiljem jooksukrossil 150 õppurit ja töötajat, lisandusid veel minivõistlustel osalejad nii Tallinnas kui Paikusel. Ka üliõpilasspordipäeva tähistamine ning spordinädala algus on olnud aktiivsed, spordijuht Epp Jalakas soovib kõigile jaksu ja indu selle aktiivsuse säilitamiseks kogu õppeaastaks!