Uudised

9.-10. augustil toimuvad Paikusel VI jõustruktuuride spordimängud

Uudise pilt

Võistluste korraldajad Sisekaitseakadeemia ja Kaitsepolitseiamet ootavad 14 võistlusalale osalema üle 500 jõustruktuurides tegutseva sportlase. Osalejaid on 12 asutusest ja organisatsioonist, kellest suurima delegatsiooni 110 võistlejaga paneb välja Kaitseliit.

 

Seni kõikidel kordadel üldvõidu pälvinud Politsei- ja Piirivalveameti võistkond on seekord väljas veidi alla 100 osalejaga ning samas suurusjärgus tuleb sportlasi ka vanglateenistusest. Mitmel alal on võistlemas Eesti endiseid või praeguseid tippsportlasi, näiteks kettaheitekorüfee Aleksander Tammert Kaitseliidu võistkonnas või üks meie esisõudjaid – Eesti Politsei Spordiliidu president Allar Raja, kes lisaks sisesõudmisele jahib medalit ka jõuraja läbimises.

 

Mängude eesmärk on populariseerida sportlikke ja tervislikke eluviise Eesti jõustruktuurides ja nende partnerorganisatsioonides ning selgitada välja meie turvalisuse ja julgeoleku tagajate hulgas parimad sportlased ja võistkonnad.

 

Asutustevahelise punktiarvestuse spordialadest on kavas jalgpall, tänavakorvpall, rannavõrkpall, lauatennis, jõu kahevõistlus, sisesõudmine, kergejõustik, orienteerumine, jalgrattakross, male, teenistuspüstolist laskmine, discgolf, crossfit ja juhtide võistlus.

 

Osalevad sportlased ja võistkonnad Häirekeskusest, Kaitseliidust, Kaitsepolitseiametist, Kaitseväest, Prokuratuurist, Politsei- ja Piirivalveametist, Päästeametist, Sisekaitseakadeemiast, Siseministeeriumist, Maksu- ja Tolliametist, Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusest ning Justiitsministeeriumi vanglateenistusest.

 

Jõustruktuuride spordimängud algatas Eesti Politsei Spordiliit, kes oli ka esimeste mängude korraldaja 2008. aastal, seega 2018. aastal tähistame 10 aasta möödumist esimesest taolisest jõuproovist sise- ja riigikaitse valdkonna sportlaste vahel. Võistluste lõpetamine toimub Paikusel 10. augustil pärast kõigi võistlusalade lõppu orienteeruvalt kell 17.

 

Lisainfot on võimalik saada meie kodulehelt: https://www.sisekaitse.ee/et/JS_spordimangud  ja mängude peasekretär Epp Jalakaselt epp.jalakas [at] sisekaitse.ee, tel 5111286.

Võistlustele kaasaelamine on TASUTA. Nii et kui sa ei osale, tule kaasa elama!