Uudised

Akadeemia tähistas rahvusvahelist üliõpilasspordipäeva (IDUS)

võimlemine

20. septembril peeti Sisekaitseakadeemia spordipäeva, mille avas PPK nõuniku Elmar Nurmela juhendatud virgutusvõimlemine. Osalejaid kogunes nii palju, et õppehoone fuajee kippus kitsaks jääma ning muuhulgas leiti, et selliselt võiks igal hommikul koos hüpata ja muid harjutusi teha.

Siis tõmmati veidikeseks hinge ning kuulati akadeemia vilistlase triatleedi Marko Alberti muhedaid muljeid ja meenutusi akadeemia õpingutest ning oma sportlasteest, millele järgnes orienteerumine akadeemiast Pirita jooksuradadele.

Orienteerumise puhul oletasime, et kiiremad võivad raja läbida veerand tunniga. Esikoha saanud justiitskolledži nelikul - Erlend Kanarbik, Kristo Viimsalu, Olari Kaljuste ja Ott Vikat - kulus aega 13.02. Järgnesid sama kolledži naised - Kaisa Uusen ja Siret Niinepuu ning kolmanda lõpuaaja said PPK mehed - Argen Int, Karl Erik Randlaine, Rivo Mölder ja Timo Tuulis. Viimased kohalejõudnud läbisid raja ühe tunniga.

Jooksukrossil oli meeste 3 km stardis pea 100 võistlejat, kellest võitis ajaga 11.04 Semjon Karhanin (PPK), teise koha sai PÄK esindaja Mikk Varik ja kolmanda Juhan Aasorg (JK).

Naiste 68 osaleja seas tuli 1 km distantsil õppurite ees võitjaks päästekolledži töötaja Mirjam Vint (3.43), järgnesid Kätlin Pillart (JK) ja Lada Rosljakova (PPK). Lada võitis hiljem naiste seas ka spordihoones peetud "plangu" asendis püsimise võistluse 7 minuti ja 6 sekundiga. Meestest suutis kõige kauem "plangu" asendit säilitada Harri Joakit päästekoolist (9 minutit ja 46 sekundit). Teiste minivõistluste võitjaiks tulid 200 m sõudmises Kärolyn Mäesaar (36,0, PPK) ja Reino Loorits (30,0, JK) ning 500 m rattasõidus Emma Kinnunen (37,57, JK) ja Juhan Aasorg (27,13, JK).

Akadeemias oli veel võimalik osaleda Ookami klubi sportlase Carl-Gustav Kondi judo näidistreeningus ning nautida meie oma üliõpilaste maailmameisti Andra Aho Tai poksi demonstratsiooni ja samuti näidistreeningut.

Päev lõppes Pirita Myfitnessi klubi külastusega.

Aitäh osalejatele, kohtunikele ja toetajatele! Akadeemia spordiklubi kaudu olid seekordseteks toetajateks Tallinna botaanikaaed, MyFitness AS, Katrin Väli EMS salong ja Piprapood.